ایران جانبی

» ۱۲هزار کامیون دار قزوین زیر بار سنگین کرونا، به دل جاده زدند
کد خبر: 207039
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۸:۴۶
شاخص : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: 12 هزار راننده حمل بار سنگین این استان در روزهای شیوع ویروس کرونا با حمل کالاهای اساسی مردم نبض اقتصاد و تولید کشور را به دست گرفته اند که این موضوع در شرایط فعلی کشور یک جهاد بزرگ اقتصادی است.

جواد حق لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: یکی از گروه‌های مشاغل تلاشگر که خالصانه و متعهدانه در دوران بحران کرونا خطر را به جان خریده و شب و روز در دل جاده ها طی طریق میکنند، همین فعالان حمل و نقل و رانندگان حمل بار هستند که صحنه تلاش و فداکاریشان در بسیاری از مواقع از دیده ها پنهان مانده است.

وی اضافه کرد: ناوگان خستگی ناپذیر حمل بار در برهه های سخت تاریخ از جمله جنگ تحمیلی، سیل و زلزله همواره در خط مقدم جبهه اقتصادی قرار داشته و با رساندن کالاها و ارزاق عمومی نقش حیاتی خود را در خدمت به مردم و دفاع از اقتصاد و تولید کشور ایفا کرده اند.

حق لطفی ادامه داد: این تلاشگران امانتدار و شب زنده دار در این روزهای بحران کرونا نیز که همه باید برای قطع کامل زنجیره انتقال ویروس در خانه بمانند، رنج روزها دوری از خانه و کاشانه را به جان خریده و با طی مسافت های طولانی برای رساندن بار، رسالت خود را برای آسایش مردم به آخر رساندند.

وی ابراز کرد: امروز که ویروس نامیمون کرونا ترمز فعالیت بسیاری از مشاغل را کشیده است، صدها دستگاه کامیون و تریلی به صورت شبانه روزی در سرتاسر راه‌های کشور در حال تردد هستند و با انتقال مواد خام مورد نیاز مراکز تولیدی و همچنین محصولات آنها در منظومه اقتصادی کشور نقش آفرینی می‌کنند.

وی یادآور شد: در دو ماهه اخیر فعالان این عرصه علاوه بر تداوم حمل کالاهای اساسی، جابجایی مواد بهداشتی و درمانی را نیز به طور مضاعف در اولویت کاری خود قرار دادند تا نیازهای مردم و حوزه بهداشت و درمان به مواد بهداشتی برطرف شود.

حق لطفی افزود: در این راستا با توجه به موقعیت ممتاز قزوین در تولید مواد شوینده و بهداشتی، از ۱۵ اسفندماه سال ۹۸ تا پایان فروردین ماه امسال ۶۹ هزار و ۸۶۷ تن کالای پاک کننده و ضد عفونی کننده توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای قزوین جابجا شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۵۵ درصدی داشته است.

وی اظهار کرد: هم اکنون نیز که با ادامه ‌شیوع ویروس کرونا این صنف مجاهد و خدمتگزار لحظه ای از ادامه فعالیت دست برنداشته و با جابجایی کالاهای اساسی مدافع تولید و اقتصاد کشور شده اند، ایثار آنان هیچ گاه از حافظه تاریخی ملت ایران پاک نخواهد شد و همه ما به آنها و خانواده هایشان ادای احترام می‌کنیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین افزود: در این مدت با توجه به اینکه رانندگان ناوگان حمل و نقل مجبور به تردد و حضور در مراکز اعلام بار بودند به منظور رعایت فاصله اجتماعی تمام نکات بهداشتی طبق پروتکلهای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در پایانه بار رعایت شد.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار