طلب 120میلیارد تومانی معاونت غذا و دارو قزوین از بیمه تامین اجتماعی و سلامت
کد خبر: 118355
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۳
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین:
شاخص : معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: طلب 120میلیارد تومانی از بیمه‌ها‌ی تامین اجتماعی و سلامت که از سال گذشته وجود دارد سازمان غذا و دارو را در پرداخت هزینه به شرکت‌های دارویی را با مشکل روبرو کرده است.  

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، پیمان قجربیگی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین صبح روز گذشته در تور رسانه‌ای که با هدف آشنایی با حوزه غذا و دارو و آزمایشگاه در سالن اجتماعات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: سازمان غذا و دارو استان در حوزه‌های بازدید از واحدهای آرایشی بهداشتی، لوازم پزشکی و داروخانه‌ها فعالیت می‌کند.

وی افزود: وظیفه تامین دارو بیمارستان‌ها و استان نیز برعهده این سازمان است و تا امروز مشکلی از لحاظ تامین داروی استان وجود نداشته اما طلب ۱۲۰میلیارد تومانی از بیمه‌ها‌ی تامین اجتماعی و سلامت که از سال گذشته وجود دارد پرداخت ما به شرکت‌های دارویی را با مشکل روبرو کرده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: ۱۵۰داروخانه در سطح استان تحت پوشش معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین هستند و دارو دریافت می‌کنند.

قجربیگی با اشاره به نظارت‌های سازمان در زمینه تجهیزات پزشکی یادآور شد: طی چند ماه گذشته تمام واحدهای توزیع رصد شده و مکلف به استفاده از برچسب اصالت شده‌اند و برای تجهیزات پزشکی قیمت‌هایی مصوب شده که تمامی کالاها در سایت غذا و دارو به ثبت رسیده است .

وی اضافه کرد: نظارت بر مواد غذایی ، آرایشی و بهداشتی، ظروف بسته بندی در حوزه تولید و صنعت برعهده این سازمان است .

۷۵ درصد شوینده‌های مورد نیاز کشور در استان قزوین تولید می‌شود

این مسئول عنوان کرد: از آنجا که استان قزوین قطب تولید شوینده کشور به شمار می رود، ۷۵ درصد تولید شوینده‌ها در کشور را به خود اختصاص داده است به همین دلیل مرکز تحقیقات ایمنی محصولات بهداشتی با مجوز وزارت بهداشت در قزین راه‌اندازی شده است.

قجربیگی خاطر نشان کرد: معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قزوین با توجه به اختیاراتی که وزارت بهداشت به آن واگذار کرده و به اعطای پروانه ساخت و پروانه بهره‌برداری و مجوز صدور کالا ،ورود کالا، ترخیص کالا می‌پردازد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گفت: آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و آرایشی بهداشتی در استان که وابسته به وزارت بهداشت است در ساختمان غذا و دارو احداث شده است که آزمایشات مربوط به صحت سنجی سلامت، عدم وجود سم و مواد فلزی و غیر متعارف در موادغذایی در آن صورت می گیرد و همچنین نمونه‌های ارسالی از سوی مراجع قضایی و نیروی انتظامی نیز در این مکان آزمایش می‌شود.

قجر بیگی با بیان اینکه بخشی از سازمان غذا و دارو به مکمل ها و طب سنتی اختصاص داده شده است، ادامه داد: بسیاری از عطاری‌های استان دارای مجوزاند اما تعداد قابل توجهی هم فاقد مجوز هستند؛ متاسفانه امروزه بسیاری از عطاری‌ها به توزیع اقلام دارویی و مکمل‌های بدون تجویز دکترمتخصص مبادرت می‌کنند و سلامت افراد را به خطر می‌اندازد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه سالم‌ترین شیر استان در کارخانجات لبنی تولید می‌شود، اذعان داشت: از سال گذشته جهاد سازندگی مجوزی را برای فروش شیر خام اختصاص داد در حالی که مصرف شیر خام میزان ابتلا به تب مالت را افزایش می دهد لذا توصیه ما به مردم استفاده از شیرهای پاستوریزه وهموژنیزه است.

وی تصریح کرد: مصرف آنتی بیوتیک‌ها در استان کاهش یافته اما هنوز جزو ۱۰ داروی اول محسوب می‌شود در این راستا سازمان غذا و دارو نیز برای پزشکانی که داروی زیادی تجویز می‌کنند کارگاه های بازآموزی برگزار در نظر گرفته است.

قجر بیگی در پایان گفت: مصرف سرانه شیر در کشور سه دهم لیتر و در استان ۲.۹۵ لیتر است که باید برای افزایش مصرف این ماده غذایی مهم و اساسی فرهنگ سازی لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “۱۲۰میلیارد تومان از بیمه تامین اجتماعی و سلامت طلب داریم”

  1. ناشناس گفت:

    سلام،اقایان محترم زمانی که حقوق کارگران پایین نگهداریدمشکل ازجای دیگر بیرون میزندبی خودیی سروکله هم دیگرنزنیدپایان سال نزدیک است حرف کوش کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار