۱۵تا ۳۰ درصد بانوان قزوین دچار فقر آهن هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55832
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۱۸
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین:
شاخص : معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین از وجود فقر آهن در بین ۱۵ تا ۳۰ درصد بانوان قزوینی خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سعید اسکویی از وجود فقر آهن در بین ۱۵ تا ۳۰ درصد بانوان قزوینی خبر داد و اظهار کرد: اطلاع رسانی صحیح در زمینه این بیماری، می تواند راهکاری برای حل این بحران باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین بیان کرد: کمبود آهن، یکی از شایع ترین مشکلاتی است که اغلب در زنان دیده می شود به طوری که آهن برای تولید گلبول های قرمز حیاتی است.

این مسئول تصریح کرد: در تولید مواد غذایی مشکلاتی وجود دارِد که این امر موجب بروز بیماری‌های آشکار و پنهان می شود که برای جلوگیری از آن باید تمام توان خود را به کار گیریم.

اسکویی با اشاره به اهمیت حمایت از مصرف‌کنندگان مواد غذایی تصریح کرد: حمایت از مصرف‌کنندگان مواد غذایی و همچنین پیشگیری از مخاطرات و مسمومیت‌های غذایی یکی از مباحث بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین پیگیری‌های لازم را در رابطه با این مباحث انجام می‌دهد.

وی درخصوص ایجاد ایمنی غذایی در جامعه، گفت: ایمنی غذایی به این معنا است که هر فرد باید به مقدار غذای مورد نیاز خود دست پیدا کند که در راستای این امر مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید فعالیت خود را در حوزه تأمین مواد غذایی مردم افزایش دهند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار