کشف ۱۵۰۰کیلوگرم گوشت فاسد در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 114062
تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴
رئیس دامپزشکی قزوین خبر داد:
شاخص : رئیس دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: با شناسایی مراکز عرضه مواد غذایی غیربهداشتی مقدار ۱۵۰۰ کیلوگرم گوشت مرغ غیرقابل مصرف در قزوین کشف و معدوم شد.

به گزارش شاخص‌نیوز، عیسی غیاث یزدی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: با تلاش ماموران دامپزشکی مقدار یک هزار و۵۰ کیلوگرم سینه مرغ غیر قابل مصرف و بیش از۴۵۰ کیلوگرم گوشت فاسد از ۲ واحد  تالار پذیرایی و  باغ تالار در شهرستان قزوین کشف و ضبط شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین تصریح کرد: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر استفاده از گوشت های فاسد در طبخ غذای یک واحد باغ تالار در شهرستان قزوین، کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این اداره در یک اقدام فوری به محل مورد نظر عزیمت کردند.

غیاث یزدی بیان کرد: با توجه به مخفی بودن سردخانه و انکار کردن وجود آن از طرف متصدی این باغ تالار، پس از کشف محل سردخانه و باز نمودن درب آن مشاهده شد، بیش از ۴۵۰ کیلوگرم گوشت با ظاهر مشکوک به فساد در محل نگهداری شده  است.

وی یادآورشد: پس از نمونه برداری و توقیف محموله توسط کارشناسان این اداره و اعلام نتایج آزمایش مبنی بر غیرقابل مصرف بودن محموله، مراتب از طریق مراجع قضایی برای معدوم ‌سازی و برخورد با متخلف پیگیری شد.

غیاث یزدی اظهارداشت:همچنین در ماموریت دیگری با هوشیاری کارشناسان دامپزشکی شهرستان قزوین از عرضه شنیسل مرغ فاسد در مراسم جشن در یک تالار پذیرایی جلوگیری شد.

وی بیان کرد: همزمان با اطلاع بازرسان این اداره از عرضه یک محموله شنیسل مرغ در سطح شهرستان محموله یادشده قبل از استفاده در یکی از تالارهای پذیرایی معروف شهرستان کشف و توقیف شد.

مدیر دامپزشکی شهرستان قزوین اضافه کرد: بر اساس نتایج آزمایشات میکروبی از این محموله سینه مرغ که یک هزار و ۵۰ کیلو گرم وزن آن بود، مشخص شد این مواد دارای آلودگی شدید به باکتری های روده ای خطرناک است و امکان بروز مسمومیت غذایی و التهاب حاد روده ای در مصرف کنندگان وجود دارد.

وی با اشاره به معرفی افراد متخلف در این پرونده ها به مراجع قضایی تاکید کرد: با توجه به احتمال ایجاد بیماری های منتقله از طریق غذای آلوده درمصرف کنندگان، اداره دامپزشکی شهرستان قزوین دربرنامه های آتی خودبا هدف پیشگیری از تکرار تخلفات احتمالی در نظر داردنسبت به ارائه سوابق تخلف رستورانها بر اساس درخواست مشتریان اقدام کند.

انتهای پیام  /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار