۱۵۰ میلیارد ریال به صندوق حمایت از توسعه کشاورزان قزوین اختصاص می یابد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 108293
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲:۲۶
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: برای ارائه کمک های فنی و اعتباری به حوزه کشاورزی، امسال 150 میلیارد ریال از محل اعتبارهای عمرانی استان به صندوق حمایت از توسعه این بخش در قزوین اختصاص می یابد.

به گزارش شاخص، فریدون همتی در دیدار با عبدالکریم رضوی رئیس صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی کشور، اظهار کرد:  تخصیص اعتبار یاد شده می تواند اجرای طرح های کشاورزی از جمله مجهز ساختن اراضی و باغ ها به شیوه های آبیاری مدرن در استان را سرعت ببخشد.

وی از صندوق حمایت از توسعه کشاورزی به عنوان یک ابزار و ظرفیت مناسب برای کمک به پیاده سازی اهداف این حوزه یاد  کرد و گفت: از ظرفیت های این صندوق در استان باید به شکل عالی استفاده شود.

استاندار قزوین تاکید کرد: از محل منابع این صندوق همچنین می توان در جهت توسعه مکانیزاسیون، اصلاح شیوه های آبیاری و افزایش صادرات نیز استفاده کرد.

همتی، صندوق حمایت از توسعه کشاورزی را ابتکاری مناسب برای کمک به اجرای طرح ها و رسیدن به اهداف این حوزه دانست و گفت: اعتبار صندوق یاد شده در کنار بانک ها و منابع دولتی می تواند کمک زیادی به توسعه کشاورزی نماید.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت قزوین در حوزه کشاورزی و داشتن سابقه طولانی در این بخش، افزود: این استان در بخش کشاورزی از گذشته های دور یکی از قطب های مهم کشور بوده است.

استاندار قزوین، گسترش صادرات محصولات کشاورزی را از هدف گذاری های مهم استانی اعلام و یادآور شد: امسال تلاش داریم تا میزان صادرات خود در این حوزه را به ۲۵۰ میلیون دلار برسانیم که برای تحقق این هدف باید انتظار کشاورزان استان از دریافت مشوق و حمایت های دولتی را برآورده کنیم.

همتی ادامه داد: اگر بتوانیم منابع مالی مشوق های پیش بینی شده را به صورت مستقیم در اختیار فعالان کشاورزی قرار دهیم آنها نیز می توانند نهاده های مورد نیاز خود را با قیمت کمتری خریداری و در نهایت هزینه های تولید خود را کاهش داده و توان رقابت خود را برای حضور در بازارهای خارجی افزایش دهند.

وی در پایان از کشاورزی به عنوان زیربنای اقتصاد مقاومتی کشور یاد و اضافه کرد: باید همه تلاش و همت خود را صرف توسعه این بخش کنیم.

در پایان این دیدار، تفاهم نامه ای بین رئیس صندوق حمایت از توسعه کشاورزی، استاندار و رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین با هدف افزایش سرمایه های این صندوق در این استان به امضا رسید.

براساس این تفاهم نامه مقرر شد ۱۵۰ میلیارد ریال از محل منابع شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، ۱۵۰میلیارد ریال از محل اعتبارهای عمران استانی و ۴۰۰ میلیارد ریال نیز از سوی تشکل ها و تعاونی های مربوطه به سرمایه های صندوق حمایت از توسعه کشاورزی قزوین در سال جاری افزوده شود.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار