۱۵۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد فاقد مسکن هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 148829
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - ۹:۴۶
رییس کمیته امداد کشور:
شاخص : رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور در قزوین گفت: در حال حاضر ۱۵۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد فاقد مسکن هستند که با تمهیدات فراهم شده و استفاده از مسکن مهر همه آنها را صاحب سرپناه خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سید پرویز فتاح در دیدار با عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین با اشاره به اینکه مهم‌ترین دغدغه مددجویان مسکن و اشتغال است، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد فاقد مسکن است که با تمهیدات فراهم شده و استفاده از مسکن مهر همه آنها را صاحب سرپناه خواهیم کرد.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور از امضای تفاهم نامه‌ای با استانداری قزوین جهت احداث یک هزار واحد مسکونی شهری و ۲۰۰ واحد در روستا‌ها برای مددجویان خبر داد و گفت: تا کنون حدود ۲۵۰ واحد آماده شده و پیش بینی می‌کنیم تا سه سال آینده مددجوی بدون مسکن در استان قزوین نداشته باشیم.

این مسوول همچنین استان‌های خراسان رضوی، کرمان و قزوین را پیشتاز نصب پنل‌های خورشید دانست و اعلام کرد: در قزوین یک هزار واحد نیروگاه خورشیدی در حال راه اندازی است که ماهانه تا ۸۰۰ هزار تومان درآمد عاید مددجویان خواهد کرد.

فتاح با اشاره به فعالیت صندوق امداد ولایت گفت: اولویت پرداخت تسهیلات برای مددجویان است، اما در صورتی که منابع موجود باشد استان‌ها می‌توانند ۲۰ درصد تسهیلات را به افراد نیازمند غیر تحت پوشش پرداخت کنند.

وی یادآور شد: در حال حاضر در کشور یک میلیون و ۶۰۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد است که امسال ۱۰ درصد این جمعیت کاهش یافته که بسیار ارزشمند است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار