ایران جانبی

» ۱۶۰ کیلوگرم گوشت غیرمجاز توقیف شد
کد خبر: 201729
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان:
شاخص : رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان از کشف و توقیف ۱۶۰ کیلوگرم گوشت غیر مجاز از آشپزخانه یک واحد صنعتی در تاکستان خبر داد.

محمدرضا آذربایجانی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت شاخص، اظهار کرد: با توجه به گزارش رسیده به دامپزشکی شهرستان تاکستان مبنی بر حمل و فروش گوشت غیر مجاز از مبدا نامعلوم با خودروی نیسان بار فاقد یخچال به آشپزخانه یکی از شرکت‌های تولیدی صنعتی در بخش خرمدشت، کارشناسان این اداره با اخذ حکم قضائی از حوزه قضائی در همان ساعات اولیه گزارش در معیت همکاران نیروی انتظامی به شرکت مذکور مراجعه کردند و مشخص شد مقدار ۱۶۰ کیلوگرم گوشت قرمز تازه فاقد هویت به فروش رسیده است.

وی تصریح کرد: محموله مذکور در حضور نمایندگان نیروی انتظامی و مدیر عامل شرکت نمونه برداری و توقیف شد که پس از تنظیم صورتجلسه، نمونه‌های اخذ شده به آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی دامپزشکی استان قزوین ارسال شد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان افزود: کشتار دام می‌بایست صرفاً در کشتارگاه و تحت نظارت و تأیید کارشناسان دامپزشکی صورت پذیرد و گوشت حاصله بعد از طی دوره جمود نعشی «نگهداری گوشت به مدت ۲۴ ساعت در سردخانه کشتارگاه» همراه با مهر دامپزشکی و لیبل الصاقی بروی آن و نهایتاً حمل توسط خودروهای مجاز یخچال دار با گواهی حمل بهداشتی ثبت شده در سیستم قرنطینه‌ای دامپزشکی به مصرف برسد.

این مسئول در پایان از عموم مردم خواست در صورت مشاهده تخلف مرتبط با دامپزشکی مراتب را از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی استان قزوین گزارش کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار