1700 نفر برای شرکت در پیاده‌روی اربعین ثبت‌نام کرده‌اند
کد خبر: 113713
تاریخ انتشار: ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
تاکنون؛
شاخص : مدیر حج و زیارت استان قزوین گفت: تاکنون یک هزار و 700 نفر از استان برای شرکت در پیاده روی اربعین ثبت نام کرده اند.

علیرضا کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعیشاخص، با بیان اینکه ثبت نام شرکت در پیاده روی اربعین از ۱۶ مرداد ماه آغاز شده است، اعلام کرد: تاکنون یک هزار و ۷۰۰ نفر از استان قزوین برای شرکت در پیاده روی اربعین در سایت سماح ثبت نام کرده اند.

مدیر حج و زیارت استان قزوین تصریح کرد: برای سهولت ثبت نام زائران استان، هشت دفتر نمایندگی به ۲۶ دفاتر مجاز اضافه شده است تا خدمات بهتری برای زائران ارائه دهند.

این مسئول با اشاره اینکه زائران امسال باید بیمه شوند تا بتوانند ویزا دریافت کنند، افزود: زائران با ثبت نام در سایت سماح مشمول بیمه می شوند.

کلانتری اظهار کرد: صدور ویزای زائران اربعین از اول شهریور ماه از چهار کنسولگری عراق در تهران، مشهد، اهواز و کرمانشاه آغاز می‌شود و از اول مهرماه، صدور روادید زائران از ۲۰ دفتر موقت کنسولگری‌های عراق که در نقاط مختلف کشور ایجاد خواهد شد، صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: زائران استان قزوین از مرز مهران می توانند در پیاده روی اربعین شرکت کنند و برای سهولت حالشان در این مرز، امکان اسکان چهار هزار نفر بصورت شبانه روزی فراهم شده است.

این مسئول در انتها افزود: امسال زمینه اعزام ۲۰ تا ۲۵ هزار زائر از استان در پیاده روی اربعین فراهم است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار