۲نیم میلیون معتاد و ۱۵میلیون پرونده محاکمه در کشور داریم/ کاهش آسیب‌های اجتماعی اقدام جدی می‌طلبد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 117590
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۳۰
رییس کمیسیون اصل 90 مجلس:
شاخص : رییس کمیسیون اصل 90 گفت: امروز متاسفانه با 2نیم میلیون معتاد، 15میلیون پرونده محاکمه در دستگاه‌های قضایی و آمار تکان‌دهنده طلاق روبرو هستیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در جلسه شورای اسلامی شهر که بعداز ظهر امروز با موضوع انعقاد تفاهمنامه راه‌اندازی کلینیک حقوق شهروندی در صحن شورا برگزار شد، با بیان اینکه همچنان در زمینه آسیب‌های اجتماعی مشکل داریم، اظهار کرد: مردم در این حوزه از نمایندگان خود مطالبات جدی دارند.

وی افزود: در حال حاضر با ۲نیم میلیون معتاد، ۱۵میلیون پرونده محاکمه در دستگاه‌های قضایی و آمار تکان دهنده طلاق مواجه هستیم و اقدام عملی در این مسیر راهی جز آموزش شهروندان نیست.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در ادامه گفت: عدم آگاهی از قوانین علت بروز بیشترین آسیب‌های اجتماعی است؛ دولت و مردم باید به حقوق یکدیگر آشنا باشند و به آن عمل کنند.

محمدی عنوان کرد: امروز ۷ کلینیک حقوق شهروندی در قزوین به بهره‌برداری می‌رسد که ۳ مورد آن متعلق به شهرداری و شورای شهر است که می‌تواند در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌ها موثر باشد.

رییس کمیسیون اصل نود ، اذعان داشت: ما می‌توانیم در استان از یک هم‌افزایی و همگرایی برای پیشبرد اهداف کلینیک حقوق شهروندی استفاده کنیم و به طور یقین حضور کانون وکلا و تشکل‌های مردم نهاد در این عرصه بهترین ظرفیت است.

وی با بیان اینکه تعداد این کلینیک‌ها باید در آینده افزایش یابد، گفت: باید به دور از همایش‌ها و جلسات برای کاهش آسیب‌های اجتماعی قدمی جدی برداریم.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در پایان با اشاره به پایلوت شدن قزوین برای اجرای طرح حقوق شهروندی افزود: کلینیک حقوق شهروندی با توجه به حضور دستگاه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و قضایی در آن می‌تواند نتیجه مطلوبی را ارائه کند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار