۲۰۰ کیلومتر راه روستایی استان نیازمند آسفالت/ اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی در روستاهای قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78826
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۵۰
معاون عمراني استاندار خبر داد
شاخص : معاون هماهنگي امور عمراني استاندار قزوين با اعلام اينكه 200 کیلومتر راه روستایی در استان قزوین نیازمند آسفالت است، از اجرايي شدن طرح هاي اقتصاد مقاومتي در روستاها خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی دیروز در جلسه بررسی مسائل روستایی با اعلام اینکه ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان قزوین نیازمند آسفالت است، اظهار کرد: این استان دارای پنج هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی است که ۵۲ درصد این راهها آسفالت هستند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین ادامه داد: بهسازی راه‌های روستایی در دست پیگیری و اقدام است خصوصاً در روستاهای بالای ۵۰ خانوار این بهسازی صورت می گیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان دارای طرح هادی هستند و اجرای هر گونه برنامه و اقدام در جهت خدمات رسانی به روستا ها باید منطبق با طرح هادی باشد.

حبیبی عنوان کرد: در حال حاضر ۸۴۲ روستا در سطح استان وجود دارد که از این مجموعه ۵۲۹ روستا دارای دهیاری است که کارها و امورات روستاها را با مدیریت انجام می دهند.

وی با اشاره به اهمیت اجرای اقتصاد مقاومتی در روستاها بیان کرد: یکی از موضوعات کلیدی درزمینه ارتقای سطح معیشت و اقتصاد مردم موضوع اقتصاد مقاومتی است که بستر اصلی آن در روستاهاست.

این مسئول در انتها اضافه کرد: با بررسی کارشناسی و ارزیابی ظرفیت های مناطق، تعداد ۲۰ روستای شاخص برای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در استان انتخاب شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار