ایران جانبی

۲۰۴ فوتی بر اثر تصادفات جاده‌ای در استان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 200450
تاریخ انتشار: 11 دسامبر 2019 - 12:30
رئیس پلیس راه قزوین خبر داد
شاخص : رئیس پلیس راه قزوین با بیان اینکه در هشت ماهه سال جاری 204 کشته داشتیم، گفت: در کل کشور نسبت به سال 85 با 75 درصد کاهش حوادث جاده‌ای مواجه بودیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، رزمایش ترافیکی آغاز طرح زمستانی ظهر امروز با حضور دستگاه‌های امدادی در قرارگاه پلیس راه استان قزوین برگزار شد.

سرهنگ نصرالله بیگلری در این مراسم اظهار کرد: قزوین یکی از استان‌های پرترافیک کشور است که در مجاورت هشت استان و محل تردد ۱۲ استان قرار دارد.

وی افزود: در حالت عادی بیش از ۲ هزار دستگاه اتوبوس، ۵ هزار دستگاه تریلر ترانزیت و ۴۰۰ تا ۵۰۰ خودروی سبک روزانه در محورهای استان در حال تردد است که در تعطیلات پایان شهریور و تعطیلات نوروز به یک میلیون و ۲۰۰ تردد می‌رسد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه جاده‌های استان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، گفت: در سال ۸۵ تردد ۷ میلیون خودرو و بیش از ۲۸ هزار کشته در جاده‌ها داشتیم که باتوجه به اقدامات انجام شده این میزان در سال جاری به ۱۶هزار نفر در کشور و در قزوین به ۲۷۳ نفر رسید.

بیگلری با بیان اینکه در هشت ماهه سال جاری ۲۰۴ کشته داشتیم، خاطرنشان کرد: در کل کشور نسبت به سال ۸۵ با ۷۵ درصد کاهش حوادث جاده‌ای مواجه بودیم.

رئیس پلیس راه استان قزوین گفت: علی رغم افزایش ۲۵ میلیونی تردد در سطح راه‌های استان در بحث تصادفات فوتی، جعلی و خسارتی نسبت به سال گذشته ۲۷درصد کاهش حوادث جاده‌ای را داشتیم.

 

وی ابراز کرد: با توجه به مشکلات عدیده و اجتماعی که در سطح کشور وجود دارد، نجات جان یک نفر هم با اهمیت است چراکه با فوت یک سرپرست خانوار چند نفر تحت تاثیر قرار خواهند گرفت.

بیگلری اذعان داشت: روزانه ۶۵ نفر در سطح کشور در اثر حوادث حمل و نقل و جاده‌ای فوت می‌کنند و چون این میزان در هر استان یک الی ۲ نفر است چشمگیر نیست لذا تمام دستگاه‌ها باید تلاش کنند که در جهت کاهش تصادفات گام بردارند.

رئیس پلیس راه استان قزوین در پایان گفت: باتوجه به اینکه استان قزوین از لحاظ تردد رتبه سوم را در سطح کشور دارد، اگر به سمت هوشمند سازی حرکت کنیم می‌تواند در کاهش حوادث جاده‌ای و حمل و نقل تاثیر فراوانی داشته باشد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار