20 هزار نفر در قزوین از قانون مشاغل سخت بهره‌مند شدند
کد خبر: 109591
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۴
مدیرکل تامین اجتماعی استان:
شاخص : مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان قزوین از بهره مندی 20 هزار نفر از مستمری بگیران زیر پوشش این اداره کل از قانون مشاغل سخت و زیان آور خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علیرضا محسنی در نشست یکروزه اعضای کمیته های بدوی و تجدید نظر استانی با کارشناسان موضوع ماده ۲ بررسی مشاغل سخت و زیان آور که دیروز در سازمان تامین اجتماعی استان برگزار شد، از بهره مندی ۲۰ هزار نفر از مستمری بگیران زیر پوشش این اداره کل از قانون مشاغل سخت و زیان آور خبر داد.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان قزوین با بیان وضعیت موجود سازمان و پیشی گرفتن مصارف بر منابع آن در نتیجه ضریب وابستگی ۴٫۳ درصدی بیمه شده به مستمری بگیر اضافه کرد: یکی از عمده چالش های پیش رو، اجرای قانون سخت و زیان آور است که با برقراری هر یک پرونده بازنشستگی سخت و زیان آور مبلغی حدود ۱۸۵ میلیون تومان به سازمان هزینه تحمیل می شود.

این مسئول تصریح کرد: در برابر این هزینه قانون گذار تنها چهار درصد دوران بیمه پردازی که مبلغی حدود یک نهم این هزینه را جبران می کند.

وی یادآور شد: استان قزوین قبل از تصویب قانون مشاغل سخت و زیان آور ۱۶هزار پرونده مستمری و پس از ۱۴ سال از اجرای آن، در حال حاضر دارای ۶۲ هزار پرونده مستمری است که تعداد ۲۰ هزار نفر از این قانون برخوردار شده اند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “۲۰ هزار نفر در قزوین از قانون مشاغل سخت بهره‌مند شدند”

  1. ناشناس گفت:

    با سلا م
    آقای مدیر کل برابر اسناد و صورتجلسات کمیته های مشاغل سخت و زیان آور جنابعالی و معاون محترمتان بلا استثناِ بعنوان مخالف امضا نمو ده اید
    حالا چرا اینقدر ژست طرفداری کارگر را می گیرید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار