216کیلوگرم مرغ غیر قابل مصرف در بوئین زهرا معدوم­ شد
کد خبر: 105463
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳
سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا:
شاخص : سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا گفت: 216کیلو گرم مرغ بسته بندی شده در یکی از واحدهای عرضه مرغ و ماهی در سطح  شهر بوئین زهرا کشف و معدوم شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مهدی مهرزاده سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا صبح امروز اظهار کرد: بازدیدها از مراکز عرضه فراوردهای خام دامی به  مناسبت ماه مبارک رمضان تشدید شده است.

وی افزود: کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا مقدار۲۱۶کیلوگرم مرغ تاریخ گذشته که توسط متصدی واحد بصورت غیر بهداشتی منجمد شده بود کشف و معدوم شد .

مهرزاده تصریح کرد: بر اساس ضوابط دامپزشکی، مرغ بسته بندی شده از زمان تولید به مدت ۷۲ ساعت دارای مهلت مصرف می‌باشند و بعد از زمان مذکور باید از چرخه مصرف انسانی خارج شود.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا ادامه داد: متاسفانه متصدی واحد پس از انقضاء تاریخ مصرف مرغ‌های مذکور نسبت به انجماد محموله اقدام نموده بود.

وی تشریح کرد: برای نگهداری طولانی مدت وانجماد فرآورده‌های خام دامی، گوشت و آلایش آن باید تحت شرایط تونل انجماد ( ۳۶- درجه سانتیگراد ) و به سرعت منجمد شود که این امکان در کشتارگاه‌ها و شرکت‌های بسته‌بندی موجود می باشد.

مهرزاده تاکید کرد: هیچ یک از عرضه کنندگان اجازه منجمد نمودن فرآورده تازه و یا دیفراست فرآورده منجمد را ندارند و توصیه می‌شود در صورتی که مصرف کنندگان تمایل به نگهداری طولانی مدت فرآورده‌های خام دامی دارند از فرآورده‌هایی که لیبل منجمد دارد خریداری نمایند.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان بوئین زهرا در پایان به عموم مردم توصیه کرد: از خرید گوشت ، مرغ و آلایش دام وطیور  با لیبل مخدوش و یا فراورده منجمدی که روی لیبل آن عبارت “تازه”  درج شده که توسط متصدی واحد منجمد شده باشد جدا خودداری نمایند و در صورت مشاهده این موارد ، مراتب را با تلفن گویای ۱۵۱۲و سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ اطلاع رسانی نمایند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار