بیمارستان‌های استان قزوین فرسوده‌ا‌ند
کد خبر: 112347
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۴:۳۳
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
شاخص : معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیمارستان‌های استان قزوین فرسوده‌ا‌ند، توسعه و نوسازی از امور ضروری و حائز اهمیت است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد حاجی‌ آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صبح امروز در مراسم رونمایی از نسل جدید آمبولانس‌های اورژانس اظهار کرد: اورژانس پیش بیمارستانی اهمیت فوق العاده‌ای در نجات جان بیماران و مصدومین حوادث دارد.

وی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت توجه ویژه‌ای به امر اورژانس کرده است، افزود: قبل از آغاز این طرح، ۳ هزار آمبولانس در اختیار اورژانس بود که طی ۲ سال اخیر و تا پایان امسال مجموعا ۱۶۰۰ دستگاه آمبولانس بسیار مدرن در تیپ‌های مختلف به این ناوگان اضافه می‌شود.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در استان قزوین ۳۲ دستگاه آمبولانس بسیار مدرن با امکانات مراقبت ویژهICU، ۲ دیفرانسیل برای جاده‌های صعب‌العبور و امکانات ویژه بیماران بد حال وجود دارد.

این مسوول با اشاره به توجه ویژه طرح تحول سلامت به اورژانس پیش بیمارستانی، اضافه کرد: مجموعا با اضافه شدن ۱۶۰۰ دستگاه آمبولانس، بیش از ۵۰ درصد به ناوگان اورژانس زمینی کشور اضافه می‌شود که اقدام بی‌سابقه‌ای خواهد بود.

امسال ۷ پایگاه به مجموع پایگاه‌های اورژانس هوایی کشور اضافه می‌شود

حاجی‌ آقاجانی یادآور شد: پیش از این از امکانات اورژانس هوایی محروم بودیم اما به کمک طرح تحول سلامت ۲۱ پایگاه اورژانس هوایی راه اندازی و در حال خدمت رسانی است که بیش از ۴ هزار مصدوم تا کنون توسط این اورژانس جابه جا شده‌اند.

وی افزود: در استان قزوین تاکنون ۲۲۰ بیمار بد حال و مصدوم سنگین توسط اورژانس هوایی جابه جا شده‌اند و امیدواریم به زودی طی امسال ۷ پایگاه را به مجموع پایگاه‌های اورژانس هوایی کشورمان اضافه کنیم.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد:  در صدد هستیم با رسیدن به اهداف اصلی طرح یعنی ایجاد ۴۴ پایگاه اورژانس هوایی در کل کشور دست دیگر مجروح یا بیمار اورژانسی به خاطر بعد فاصله یا نبود اورژانس زمینی، ترافیک شهرها و جاده ها معطل رسیدن به بیمارستان نماند.

این مسوول عنوان کرد: قبل از طرح تحول سلامت تعداد تخت‌های ICU بزرگسال، کودکان و نوزادان در مجموع ۵۷۰۰ تخت بوده است که با آغاز طرح توسعه این بخش ها در دستور کار قرار گرفت.

بیمارستان‌های استان قزوین فرسوده و تعداد تخت‌ها محدود است

حاجی‌ آقاجانی خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۷۰۰ تختخواب ICUبه این مجموعه اضافه شد و امسال هم ۷۰۰ تختخواب جدید ICUافزوده می‌شود که مجموعا ۲۴۰۰ تختخواب است.

وی اضافه کرد: یک مجموعه ۲۰۰ تخته در کنار بیمارستان حوادث استان در حال ساخت بوده و پروژه مهمی است تا مجروحین بتوانند بعد از حادثه به تخت دسترسی پیدا کنند.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بیمارستان‌های استان قزوین فرسوده و تعداد تخت‌ها در بخش دولتی محدود است، گفت: با توجه به جمعیت و حوادث استان قزوین همچنان نیازمندان توسعه جدی بخش‌های درمانی و اورژانسی در این استان هستیم.

این مسوول با اشاره به طرح های توسعه ای دانشگاه‌ها افزود: امیدواریم از دانشگاه علوم پزشکی قزوین حمایت و نیازمندی‌های مردم قزوین رفع شود.

حاجی‌ آقاجانی در پایان تاکید کرد: با توجه به اینکه زیرساخت‌ها محدود است، نیاز به کمک‌های استانی و ملی داریم.

در این مراسم ۱۰ دستگاه آمبولانس پیشرفته اورژانس با ۴۰ میلیارد ریال اعتبار با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی و در پایگاه‌های اورژانس مستقر شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار