ایران جانبی

» ۲۲۴ نقطه حساس و پرخطر در استان شناسایی شد/ ۳۴۸ مورد تصرف در رودخانه‌ها اتفاق افتاده است
کد خبر: 198339
تاریخ انتشار: ۹ آبان ۱۳۹۸ - ۸:۵۲
مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین:
شاخص : مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: در عرض ۳ماه بازدیدهای میدانی از مناطق مختلف استان صورت گرفت که ۲۲۴ مورد نقاط حساس و پرخطر شناسایی و ۲۸جلسه بازدید شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، قدرت الله مهدیخانی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: قزوین جزو استان‌های مستعد در بروز حوادث و بلایای طبیعی است.

وی افزود: از ۴۱ مورد بلایای طبیعی در جهان نیز ۲۵نوع آن در استان قزوین رخ می‌دهد که بیشترین خسارت را ابتدا در اثر سرمازدگی و در مرحله دوم هم در اثر سیل اتفاق می‌افتد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین بیان کرد: تقریبا تمامی مناطق استان قزوین تحت تاثیر  بلایای طبیعی است و سیل هم نتیجه رفتار انسان‌ها با طبیعت است که خسارات شدید آن را در فروردین ماه امسال مشاهده کردیم.

این مسئول عنوان کرد: با میانگین بارش ۶۸ میلی متری در فروردین ماه امسال خسارت ۲۴۰میلیاردی را در استان داشتیم که پس از آن کارگروه‌های تخصصی تشکیل شد.

وی ابراز کرد: در عرض ۳ماه بازدیدهای میدانی از مناطق مختلف استان صورت گرفت که ۲۲۴ مورد نقاط حساس و پرخطر شناسایی و ۲۸جلسه بازدید شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: تعداد ۱۵۷ رودخانه در استان داریم که ۴۷مورد دائمی و ۱۱۰ مورد فصلی است که ۴۱ رشته رودخانه از داخل شهرها عبور می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: طی بازدیدهای میدانی ۳۴۸ مورد تصرف در رودخانه‌ها اتفاق افتاده و همچنین لایروبی رودخانه‌ها در داخل و خارج شهرها در دستور کار قرار گرفته که بخشی انجام شده است.

مهدیخانی در پایان یادآور شد: مشکل دیگری که دستگاه‌ها در زمان بحران با آن مواجه هستند بحث تامین سوخت است که امیدواریم رفع شود.

چهار راهدارخانه مشکل سوخت دارند

جواد حق لطفی در ادامه این جلسه اظهار کرد: ۶هزا و ۷۰۰ طول شبکه راه‌های استان است و ۷هزار و ۷۰۰ دستگاه و امکانات در راهداری داریم.

وی افزود: ۹اداره و ۱۷راهدارخانه در سطح استان داریم که در ۲۴پایگاه در نقاط مختلف استان مستقر هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: ۲۸۸ ماشین آلات داریم که ۲۰۰ مورد آن سنگین و نیمه سنگین است که در مواقع بحرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این مسئول عنوان کرد: تامین سوخت این ماشین آلات یک معضل بزرگی است که در چهار راهدارخانه الموت، بوئین زهرا، آبیک و البرز با مشکل مواجه هستیم.

۲هزار و ۸۵۰ کیلومتر رودخانه در استان داریم

یدالله ملکی در این جلسه اظهار کرد: به طور کلی ۲هزار و ۸۵۰ کیلومتر رودخانه در استان داریم که بحث مطالعاتی آن از ۱۵سال پیش براساس اولویت بندی آغاز شده که اکنون مطالعات ۱۲۰۰کیلومتر به اتمام رسیده است.

وی افزود: از سال ۸۸تا سال ۹۸ کل اعتبارات ما ۴میلیارد و ۸۸۰ میلیون تومان بود که امسال طی سیل رخ‌ داده نیز ۳میلیارد تومان اعتبارات به ما تخصیص یافت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین گفت: در سیل فروردین ماه تمامی امکانات را پای کار آوردیم و اکنون ۱۷۰میلیون تومان هم به بخش خصوصی بدهکار هستیم.

این مسئول بیان کرد: نقاط حادثه خیز استان شناسایی و به ادارات و دستگاه‌ها معرفی شده و از روخانه‌ها طبق دستور دادستانی قلع و قمع شده که اکنون هم در حال انجام است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار