۲۴تفاهم‎نامه در یازدهمین اجلاس شهرداران جاده ابریشم به امضا رسید
کد خبر: 113053
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱:۱۶
شهردار قزوین:
شاخص : شهردار قزوین از امضای 24 تفاهم نامه طی 2 روز اجلاس شهرداران جاده ابریشم خبرداد.

مسعود نصرتی شهردار قزوین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص از امضای ۲۴ تفاهم‌نامه طی ۲ روز اجلاس شهرداران جاده ابریشم خبرداد و گفت: خوشبختانه در این اجلاس توانستیم در روز اول، مقدمات اجرایی ۱۷تفاهم نامه و در روز دوم ۷ تفاهم نامه را به امضا برسانیم.

وی افزود: اقدامات اولیه برای برخی از تفام‌نامه‌ها از قبل برنامه ریزی و به تصویب رسیده بود و موارد جدید هم در آینده مورد بحث و گفت و گو قرار می‌گیرد.

شهردار قزوین در خصوص مفاد تفاهم‌نامه‌های امضا شده ابراز کرد: قراردادهای داخلی با وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و شرکت‌های اقتصادی و چند مورد خواهرخواندگی با شهرهای مسیر جاده ابریشم از جمله موارد تفاهم نامه‌های امضا شده در این اجلاس بود.

نصرتی بیان کرد: اقداماتی که در این راستا صورت گرفته، همه به جهت توسعه شهر، جذب سرمایه و گردشگران، معرفی شهر و برقراری ارتباط‌های بین‌المللی است که امیدوارم گام مثبتی برای شهروندان در راستای توسعه شهری باشد.

شهردار قزوین تشریح کرد: طبق چشم انداز تعریف شده و با توجه به سال اقدام و عمل، خوشبختانه این اجلاس علاوه بر نگاه نمادین، نگاه اجرایی نیز داشت.

وی اضافه کرد: در این اجلاس توانستیم شهرها و سازمان‌هایی که اتحادیه بین المللی جاده ابریشم را داشتند با هدف توسعه پایدار تاسیس کنیم.

این مسوول در ادامه گفت: ثبت عنوان مرکز شهروندان جهانی جاده ابریشم برای شهر قزوین در سطح بین المللی یکی دیگر از دستاوردهای این اجلاس بود که می‌تواند در جهت جذب گردشگر موثر باشد.

نصرتی در پایان افزود: این اجلاس با حضور ۲۸سفیر و جمعی از شهرداران شهرهای داخلی و خارجی و ۸۰میهمان خارج از کشور طی ۲ روز برگزار و نتایج خوبی به همراه داشت.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار