۲۵ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد قزوین است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 104906
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۴
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره):
شاخص : مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه25 هزار خانواده تحت پوشش هستند،گفت: سال گذشته 1050 خانواده از محل طرح‌های اشتغال و کارآفرینی خود کفا شده‌اند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، هدایت‌الله صفری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)  صبح امروز در نشست خبری که در سالن جلسات این نهاد برگزار شد اظهار کرد: امروزه به دلیل گسترش جامعه اسلامی کمیته امداد امام خمینی(ره) به نیابت از ولی فقیه به امور نیازمندان، صدقات و زکات مردم رسیدگی می‌کند.

وی با اشاره به اهمیت رویکرد توانمندسازی افراد ضعیف در جامعه افزود: شکوفایی استعداد‌های خانواده‌ها از دیگر اهداف اصلی کمیته امداد است زیرا فقر از عوامل پایمال شدن منزلت و توانایی‌های بالقوه انسان‌ها محسوب می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) در ادامه گفت: کمک‌های معشیتی،حقوقی، درمانی، بهداشتی و مشاوره‌ای از جمله خدماتی است که به خانواده‌های نیازمند ارائه می‌شود تا بستری مناسب برای احیاء استعدادهایشان ایجاد شود.

صفری ارتقاء احساس مسئولیت عمومی در مردم و مسئولین را از اهداف اصلی کمیته امداد امام‌خمینی(ره) دانست و تاکید کرد:  حفظ عزت نفس و کرامت انسانی باید سرلوحه کار کمیته امداد قرارگیرد.

در استان قزوین به ازای هریتیم ۱۳ حامی وجود دارد

وی ابراز کرد: در استان نزدیک به ۲۵هزار خانواده تحت پوشش داریم که بصورت مستمر بالغ بر ۴۵ هزار نفر به نسبت جمعیت استان یعنی حدود ۳ونیم درصد تحت پوشش کمیته امداد هستند که از میانگین ۶درصدی کشور پایین تر است.

این مسئول با اشاره به رویکرد کمیته امداد قزوین به کارآفرینی افراد و خانواده‌های تحت پوشش عنوان کرد: سال گذشته ۱۰۵۰ خانواده از محل طرح‌های اشتغال‌زایی و کارآفرینی خودکفا شده‌اند.

صفری خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۸۵میلیارد و۱۶۱میلیون ریال کمک معیشت به خانواده‌های تحت پوشش بصورت یارانه پرداخت شده است.

وی افزود: ۱۸۷۵یتیم درپایان سال گذشته داشته ایم که برای این تعداد ۳۴ هزارو ۴۸ نفر حامی جذب کرده‌ایم ونسبت به سال ۹۳ رشته ۷ درصد داشته ایم و بالغ بر  ۶۸ میلیارد و۷۴۲میلیون ریال از حامیان دریافت شده است.

این مسئول اضافه کرد:  سرانه‌ای که هر یتیم دراستان از حامی دریافت می‌کند ۳۰۵ هزارتومان است در حالی که این مقدار در کشور برای هر نفر ۱۰۰هزارتومان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) در خصوص  وضعیت جذب حامیان بومی گفت: بر اساس ارزیابی‌های انجام شده توسط مرکز از ۹ماهه سال گذشته، استان قزوین در این زمینه رتبه اول را در سطع کشور داشته است.

وی با اشاره به طرح محسنین یادآورشد: سال گذشته ۱۸۲۵ نفر فرزند که دارای پدر بیمار یا از کار افتاده هستند تحت پوشش سه هزار و ۷۵۲ حامی طرح محسنین قرارگرفته و ۱۵میلیارد ریال در این بخش جذب شد.

صفری بیان کرد: در طرح اکرام ایتام هیچ یتیمی بدون حامی وجود ندارد اما در طرح محسنین ۳۰۵ فرزند بدون حامی هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) اذعان داشت: در استان قزوین به ازای هریتیم ۱۳ حامی وجود دارد درحالی که این میزان در کشور به ازای هر تیتم  ۴ نفر حامی است.

انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار