2 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل راه قزوین-رحیم آباد-کلاچای
کد خبر: 104662
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲
معاون برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی:
شاخص : معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی در بازدید از طرح جاده قزوین- رحیم آباد- کلاچای گفت: این طرح به 2 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، امیر امینی در بازدید از طرح جاده قزوین- رحیم آباد- کلاچای اظهار کرد: این طرح به ۲ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که هم اکنون ۸۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبار، تخصیص یافته است.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی بیان کرد: مطالعات ۲۶ کیلومتر باقی‌مانده از این طرح نیز توسط قرارگاه سازندگی خاتم النبیاء(ص) در حال انجام است.

سید حسین میرشفیع سرپرست معاونت راه روستایی وزارت راه و شهرسازی هم در این بازدید اعلام کرد: با احداث ۱۳ هزار کیلومتر راه آسفالته در سال جاری، ۹۵ درصد جمعیت روستایی کشور از راه آسفالته برخوردار خواهند شد.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر ۱۰۵ هزار کیلومتر از راههای روستایی آسفالت است که این میزان ۹۱ درصد جمعیت روستایی کشور را پوشش می دهد که تا پایان سال جاری این میزان به ۱۱۸ هزار کیلومتر خواهد رسید.

علیرضا محفوظی معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی استان‌های وزارت راه و شهرسازی نیز گفت: در صورت تامین اعتبارات مورد نیاز، این مسیر تا پایان سال آینده به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

همتی استاندار قزوین هم اضافه کرد: راه قزوین- رحیم آباد- کلاچای به طول ۱۴۰ کیلومتر، بین استان های قزوین و گیلان واقع شده و با بهره برداری کامل از آن، مسافت قزوین تا رودسر، ۱۲۰ کیلومتر کاهش می یابد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار