3000 نفر مسئول تأمین امنیت نوروزی در قزوین/ افزایش گشت‌های پلیسی
کد خبر: 97588
تاریخ انتشار: ۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قزوین خبر داد:
شاخص : فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قزوین گفت: بیش‌از ٣هزار نفر مسئولیت برقراری امنیت در تعطیلات نوروزی را برعهده دارند، این افراد در کلیه اماکن تجاری،محلات و خیابان‌ها بصورت محسوس و نامحسوس حضور دارند.

سرهنگ رضا اکبری صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص اجرای طرح های نوروزی با بیان اینکه کلیه تدابیر و تمهیدات امنیتی و انتظامی برای مسافران و شهروندان اتخاذ شده، اظهار کرد: بیش از ١٠ ایستگاه پلیس جهت ارائه خدمات به مردم در ورودی‌ها و خروجی‌های شهر استقرار یافته اند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قزوین با بیان اینکه ١٠ ایستگاه هم در داخل شهر تعبیه شده است، گفت: این ایستگاه ها به منظور امنیت برای شهروندان در نظر گرفته شده تا بتوانیم آرامش را در سطح شهر به خوبی داشته باشیم.

۳۰۰۰ نفر مسئول تأمین امنیت نوروزی در قزوین

وی با اشاره به اینکه بیش از ٣ هزار نفر مسئولیت برقراری امنیت در تعطیلات نوروزی را برعهده دارند، عنوان کرد: بیش از ٢۵٠٠ نفر از این تعداد کارکنان نیروی انتظامی، ٢٠٠ نفر نگهبان محله و ۵٠٠ پلیس افتخاری در کلیه اماکن تجاری، محلات و خیابان ها به صورت محسوس و نامحسوس حضور دارند.

این مسئول افزود: با توجه به مسافرت بیشتر شهروندان در تعطیلات نوروز و خالی بودن منازل این تدابیر امنیتی در جهت گسترش و پوشش خاص در سطح کل شهرستان اجرا می شود تا از وقوع مواردی مانند سرقت از منازل و دیگر سرقت‌ها جلوگیری کنیم.

رییس ستاد خدمات نوروزی با اشاره به افزایش گشت‌های پلیسی و توجه ویژه به منازل و مراکز تجاری گفت: کلیه نیروهای فرماندهی شهرستان قزوین آمادگی لازم جهت ارائه خدمات به مردم را دارند.

ارازل و اوباش تحت کنترل و نظارت مستمر پلیس هستند

اکبری با بیان اینکه ارازل و اوباش تحت کنترل و نظارت مستمر پلیس هستند، خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه تعهدات لازم از افراد سابقه‌دار گرفته شده، واحدهای گشت پلیس به صورت نامحسوس و در راستای جلوگیری از اقدامات مجرمانه، کلیه رفتارهای افراد هنجارشکن و بزه‌کار را رصد می‌کند.

وی به شهروندان توصیه کرد: در تعطیلات نوروز تا حد امکان از اسباب کشی و جابجایی خودداری کرده و در صورت لزوم حتما از کلانتری محل مجوز اخذ نماید زیرا عدم اخذ مجوز ممانعت در ادامه کار را برای آنها در پی خواهد داشت.

این مسئول با تاکید بر عدم نگهداری پول زیاد و اشیا قیمتی در منازل هشدار داد: بهتر است مردم در صورت برخورداری از تجهیزات و سیستم‌های حفاظتی حتما قبل از مسافرت نسبت به بازبینی آن‌ها اقدام نمایند و در صورت طولانی بودن مدت زمان سفر، منازل خود را به افراد مورد اعتماد در مجاورت منازل خود بسپارند.

فرماندهی انتظامی شهرستان قزوین در پایان افزود: پلیس خودروهایی  که در ایام تعطیلات عید در سطح و یا خارج از شهر مبادرت به کشف حجاب نمایند را توقیف و با افراد متخلف برخورد خواهد کرد.

انتهای پیام /

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار