ایران جانبی

» ۳۵۰ راهدار و ۳۰۰دستگاه ماشین‌آلات آماده اجرای طرح زمستانی هستند
کد خبر: 200471
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱:۰۶
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین:
شاخص : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قزوین گفت: برای طرح زمستانی ۳۰تیم و اکیپ را برنامه‌ریزی کردیم که در ۲۴ پایگاه مستقر هستند و همچنین ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و ۳۵۰ نیروی راهداری پیش بینی شده است.

یه گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، جواد حق لطفی در آغاز طرح زمستانه که ظهر امروز همزمان با سراسر کشور در قرارگاه پلیس راه استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: طرح رزمایش زمستانی از امروز به مدت ۳ ماه همزمان با سراسر کشور آغاز خواهد شد که روزهای سخت و پرکاری برای دستگاه‌های امدادی است هرچند که تاکنون ۴ مرحله عملیات برف روبی و نمک پاشی با کمک نیروهای امدادی و راهداری را در سطح راه های استان انجام شده است.

وی با بیان اینکه طی بارش‌های آغازین فصل سرما تاکنون نزدیک به ۵ هزار تن عملیات نمک پاشی در سطح راه‌های استان انجام شده است، گفت: با تدابیر و دستورالعمل‌های انجام شده، امسال قرارگاه راهداری و زمستانی در سطح ادارات برنامه‌ریزی و به تمام نیروها ابلاغ شد.

حق لطفی خاطرنشان کرد: طرح چیدمان و عملیات راهداری زمستانی از سال گذشته انجام و تیم‌های عملیاتی جایگذاری شدند و قرارگاه زمستانی امسال برای اولین بار در کشور و استان راه اندازی شده که می‌تواند تاثیرگذار باشد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با بیان اینکه طول راه‌های استان ۶ هزار و ۷۰۰ کیلومتر است، خاطرنشان کرد: قزوین ۲۵ محور با گردنه‌های برفی دارد که طول آن هزار کیلومتر است که تمام این محورها سخت و صعب‌العبور و برفی است و معمولا به علت وقوع پدیده کولاک؛ نیروهای راهداری در حال عملیات هستند.

این مقام مسئول اظهار کرد: برای طرح زمستانی ۳۰تیم و اکیپ را برنامه‌ریزی کردیم که در ۲۴ پایگاه مستقر هستند و همچنین ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات سنگین و ۳۵۰ نیروی راهداری پیش بینی شده است.

حق لطفی ابراز کرد: موضوع راه نیازمند اقدامات و عکس العمل‌های ویژه است که علاوه بر تلاش دستگاه‌های امدادی، نیازمند مدیریت تصمیم‌گیری درست در زمان بحران است چراکه اگر تصمیمات به موقع اتخاذ شود، در زمان حوادث از بحران جلوگیری به عمل خواهیم آورد.

 

۲۷۰ نفر کشته در طول یک سال در سطح راه‌های استان عدد زیادی است

سردار مهدی حاجیان در ادامه این رزمایش اظهار کرد: خوشبختانه این زیرساخت در استان قزوین وجود دارد که به عنوان یکی از مراکز استانی نمونه ترافیکی معرفی شود و این کار نیازمند انجام اقدامات پژوهشی است.

وی افزود: در حوزه اتوبان و آزادراه‌ها یک استاندارد بین‌المللی وجود دارد که متاسفانه ما علی رغم تلاش‌های فراوان با آن فاصله داریم.

فرمانده انتظامی استان قزوین بیان کرد: میزان ۲۷۰ نفر کشته در طول یک سال در سطح راه‌های استان عدد زیادی است چراکه این عامل می‌تواند خانواده‌ها را متاثر از آثار بلندمدت کند.

وی ابراز کرد: باید تلاش کنیم که در سطح حمل و نقل و کاهش موضوعات ترافیکی به دنبال راه حل باشیم و بنگریم که با سطح استاندارد بین‌المللی چقدر فاصله داریم.

حاجیان ادامه داد: باید استانداردهای لازم در خصوص شناسایی مناطق حادثه خیز را رعایت و از ظرفیت سیستم‌های هشداردهنده استفاده کنیم و در جاهایی که ترافیک ایجاد می‌شود و مردم دچار بحران می‌شوند از سیستم‌های اطلاع رسانی استفاده کنیم که نیازمند انجام کارهای پژوهشی است.

فرمانده انتظامی استان قزوین تصریح کرد: هرچه از سیستم‌های هوشمند استفاده شود علاوه بر کاهش نیروی انسانی تاثیرات بالقوه‌تری در کاهش حوادث حمل و نقل جاده‌ای خواهد داشت.

وی ادامه داد: باتوجه به فرمایش مقام معظم رهبری فوت یک نفر هم در زمینه جاده و موضوعات ترافیکی بالا است و کشته شدن ۶۵ نفر در یک روز برای کشور فاجعه است لذا همه بابد پاسخگو باشیم و در این زمینه تلاش کنیم.

حاجیان ابراز کرد: بعد از هر تصادف روزانه باید علت آن بررسی و ریشه یابی شود چراکه هیچ کالایی بالاتر از جان انسان نیست. بررسی چرایی حوادث، نیازمند این است که این موضوع در دستور کار دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان قرار گیرد تا با پیش بینی موجب اقدامات پیش دستانه شویم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار