ایران جانبی

» ۳۶ نفر محکوم جرائم غیرعمد تاکستان در انتظار کمک خیرین
کد خبر: 189123
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۸:۵۶
رییس کل دادگستری قزوین خبر داد:
شاخص : رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: خیران با اقدامات خود که در جهت گره گشایی از مشکلات مردم است، مظهر سخاوت و بخشش خداوند هستند و سعادت دنیا و آخرت خود را تضمین کرده و با کار ارزشمند خود سنتی حسنه و پسندیده را در جامعه ثبت می کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام نورالله قدرتی در جشن گلریزان زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان تاکستان گفت: خداوند در قرآن کریم می فرماید در کار خیر از یکدیگر پیشی بگیرید و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت است تا در انجام اقدامات خیرخواهانه و همچنین در احسان و نیکی هر شخصی تلاش کند که از دیگران سبقت بگیرد.

وی افزود: اگر خیران به اهمیت و جایگاه خود در نزد خداوند پی ببرند، لحظه‌ای دست از کار خیر نخواهند کشید و خیران باید خیر بودن خود را یک لطف و موهبت الهی بدانند زیرا آنان از سوی خداوند برگزیده شده‌اند تا واسطه فیض الهی بر روی زمین باشند.

مقام ارشد قضایی استان با اشاره به جایگاه خیران در روایات خاطرنشان کرد: در روایات دینی ما آمده محسنین و افراد خیر شانه به شانه شهدا می زنند زیرا گذشتن از مال شیرین کار هر انسانی نیست و دلی بزرگ می خواهد.

رییس کل دادگستری قزوین تصریح کرد: خیران با اقدامات خود که در جهت گره گشایی از مشکلات مردم است، مظهر سخاوت و بخشش خداوند هستند و سعادت دنیا و آخرت خود را تضمین کرده و با کار ارزشمند خود سنتی حسنه و پسندیده را در جامعه ثبت می کنند.

قدرتی خاطرنشان کرد: جشن های گلریزان کمک به زندانیان جرائم غیرعمد که همه ساله به همت ستاد مردمی دیه استان و در ماه مبارک رمضان برگزار می گردد فرصت مناسبی است که خیران با نیت های الهی و با کمک های مالی خود موجبات آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم نمایند.

وی افزود: سال گذشته اگر کمک های شما خیران نبود، شاید ما نمی توانستیم موجبات آزادی ۲۸۱ نفر از محکومین جرائم غیرعمد استان با بدهی بیش از ۵۰ میلیارد تومان را فراهم کنیم و البته باید به این نکته توجه کنیم که سال گذشته طلبکاران بیش از ۴۱ میلیارد از طلب قانونی خود را بخشیدند و بدون شک همین طلبکاران نیز با گذشت از حق خود جزء خیران هستند که امیدواریم بتوانیم از آنها نیز در مراسمی تقدیر کنیم.

این مقام قضایی استان در ادامه بیان کرد: ما بارها تاکید کرده ایم در جرائم غیرعمد و جرائمی که شخص از روی غفلت، ناآگاهی، ناخواسته و از روی اتفاق مرتکب جرمی شده است، زندان محل مناسبی برای مجازات و اصلاح او نیست زیرا در مواردی شاهدیم که حبس و زندان مشکلات را حل نخواهد کرد بلکه دوچندان نیز خواهد شد.

رییس شورای مسئولان قضایی استان گفت: با زندانی شدن مجرمین جرائم غیرعمد نه تنها خود مرتکب مجازات می شود بلکه خانواده و اطرافیان او نیز مجازات می شوند و امروز بسیاری از آسیب های اجتماعی خانواده زندانیان را تهدید  می کند و ما باید تلاش کنیم تا با فراهم سازی موجبات آزادی زندانیان جرائم غیر عمد، آسیب های اجتماعی خانواده آنها را کاهش دهیم.

قدرتی با اشاره به محکومین مالی و جرائم غیرعمد شهرستان تاکستان افزود: در زندان های استان ۳۶ محکوم مالی و جرائم غیرعمد از شهرستان تاکستان با بدهی حدود ۸ میلیارد تومان حضور دارند و همه آنها فرزندان این شهرستان هستند و امیدواریم با کمک های شما خیرین و بخشش طلبکاران بتوانیم شرایط آزادی از زندان را برایشان فراهم سازیم.

رییس کل دادگستری قزوین در پایان تاکید کرد: امیدواریم کمک های مالی خیرین مختص جشن های گلریزان نباشد و در طی سال نیز ادامه داشته باشد تا بتوانیم تعداد بیش تری از محکومین جرائم غیر عمد را از سطح زندان های استان آزاد کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار