ثبت 123 ایده در سامانه جشنواره ایده‌های برتر
کد خبر: 120671
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۱۹
رییس پارک علم و فناوری استان خبرداد
شاخص : رییس پارک علم فناوری استان قزوین گفت: یک سامانه برای جشنواره ایده‌های برتر فعال و به همه دستگاه‌ها اطلاع رسانی شده‌ که تا به امروز ۱۲۳ ایده در این سامانه ثبت شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، یوسف گرجی رییس پارک علم و فناوری استان قزوین و دبیر جشنواره ایده‌های برتر صبح امروز در نشستی که به مناسبت هفته پژوهش در سالن همایش جلسات مدیریت بحران استانداری برگزار شد، اظهار کرد: وظیفه پارک علم و فناوری حمایت از دانشگاه‌ها و شناسایی ایده‌های برتر در استان است.

وی افزود: پارک علم و فناوری در زمینه رشد و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان فعالیت می‌کند.

گرجی گفت: این مرکز افراد صاحب ایده و نوآور را جذب، حمایت و مشاوره می‌نماید و آن‌ها را به سوی مراکز رشد هدایت می‌کند.

رییس پارک علم و فناوری قزوین ابراز کرد: سعی ما این است که با مشاوره علمی و صحیح، صاحبان ایده بتوانند محصول خود را در پارک به تولید و عرضه برسانند.

وی با بیان اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی و دانش بنیان باید به حمایت و هدایت افراد صاحب دانش و ایده بپردازیم، افزود: هدف جشنواره ایده‌های برتر، شناسایی و توانمند سازی ایده‌ها و تبدیل آن‌ها به محصول است.

دبیر جشنواره ایده‌های برتر اذعان داشت: در سال جاری دومین جشنواره شتاب ملی نیز به منظور شناسایی نیازها و برطرف کردن آن‌ها برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در طول سال کمپ ایده پردازی و استارت آپ‌های بسیاری در استان برگزار می‌شود، گفت: افرادی که در طول سال شناسایی شده‌اند به جشنواره معرفی می‌شوند.

گرجی تصریح کرد: یک سامانه برای جشنواره فعال و به همه دستگاه‌ها اطلاع رسانی شده‌ و تا به امروز ۱۲۳ ایده در این سامانه ثبت شده است.

این مسوول بیان کرد: از بین ایده‌های معرفی شده به سامانه هیئت داوران ۱۰ ایده را انتخاب خواهند کرد.

رییس پارک علم و فناوری قزوین با بیان اینکه آثار در دو حوزه خلاقیت و کاربردی بودن مورد ارزیابی قرار می گیرند، افزود: ساده و روان، زیرکانه، آشنا و مانوس، رسا، بدیع و انعطاف پذیری آثار به گونه‌ای که بتوان آن‌ها را به چالش کشید، از معیارهای خلاقیت به شمار می‌رود.

دبیر جشنواره ایده‌های برتر ادامه داد: ایده‌ها باید از استراتژی کسب و کار حمایت کند و قابل اثبات، پیاده سازی و سوددهی باشد .

وی در پایان افزود: ۳۷ ایده به جشنواره ایده برتر یزد ارسال شده و از بین ۱۰ ایده انتخابی هم یک دفاعیه شفاعی از افراد برگزیده صورت می‌گیرد و نهایتا ۳ طرح به عنوان ایده برتر معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار