۳ دیدار ظریف و کری در سفر کوتاه به وین/ باور کنیم موضوع گفت‌وگوها فقط برجام بود؟! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78588
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
شاخص : مگر چه ابهاماتی باقی مانده که ظریف و کری در سفری چندساعته، باید سه بار دیدار کنند؟! واقعا اگر این دیدارها صرفا درباره نحوه اجرای برجام است چرا لزوما باید در سطح وزرای خارجه انجام شود؟

شاخص نیوز : رهبر معظم انقلاب مذاکره با آمریکا در موضوعی غیراز مسئله هسته ای را به صراحت “ممنوع” اعلام کرده اند، با این حال ظریف و کری در ساعات کوتاهی که به بهانه نشست درباره سوریه در وین بودند، سه بار با هم دیدار کردند.

به گزارش گروه سیاسی صراط، مسئولان دیپلماسی کشورمان اصرار دارند که تمامی این دیدارها صرفا در خصوص نحوه اجرای برجام بوده است اما شواهدی وجود دارد که نمی توان بدون آن قضاوت کرد.

اولین سوال و ابهام قابل توجه این است که مگر در اجرای برجام چه ابهاماتی باقی مانده و کدام هماهنگی ها مورد نیاز است که وزرای خارجه ایران و آمریکا در سفری کوتاه مدت به وین، باید سه بار با هم دیدار کنند؟! واقعا اگر این دیدارها صرفا به منظور انجام هماهنگی هایی جزیی درباره نحوه اجرای برجام است چرا لزوما باید در سطح وزرای خارجه انجام شود؟

ابهام دیگر در این خصوص، مواضع طرف آمریکایی است. وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه‌ای رسمی اعلام کرده است در دیدار ظریف و کری علاوه بر موضوع برجام درباره مسائلی از جمله “وضعیت بازداشتی‌های آمریکا در تهران” صحبت شده است.

اگر این اظهارات و بیانیه های طرف آمریکا کذب است، چرا وزارت خارجه آنها را تکذیب نمی کند و اگر صحیح است، چه پاسخی برای زیر پا گذاشتن دستور صریح رهبر انقلاب درباره ممنوعیت مذاکره با آمریکا در موضوعات غیرهسته ای وجود دارد؟

منبع : صراط

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار