۴۰۰ واحد صنعتی در استان قزوین راکد و نیمه تمام است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 103979
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۲۱
رئیس سازمان صنعت استان قزوین:
شاخص : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: ۴۰۰ واحد صنعتی دراستان نیمه تمام و راکد است و ۲۶۰ واحد با ثبت نام در سامانه بهین یاب برای استفاده از تسهیلات حمایتی اقدام کرده است.

به گزارش شاخص‌نیوز، علی پرزحمت شب گذشته در پنجمین جلسه اقتصاد مقاومتی که در استانداری برگزار شد اظهارداشت: در سراسر کشور ۷۵۰۰ واحد صنعتی مشکل دار شناسایی شده و با اختصاص ۱۶هزار میلیارد تومان به واحدهای کوچک، متوسط و بزرگ از یک میلیارد تا سه میلیارد تومان تسهیلات اعطا می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح کرد: این تسهیلات همچنین به واحدهایی نیمه تمام که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند پرداخت می شود تا به عنوان سرمایه در گردش و هزینه در تکمیل کار استفاده شود.

وی بیان کرد: محورهای حمایت از تولید توسعه اشتغال پایدار، افزایش سرمایه گذاری خارجی، افزایش سهم بخش خصوصی، توسعه فعالیتهای معدنی در اولویت است و در استان قزوین نیز با تشگیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید ضمن شناسایی واحدهای مشکل دار زمینه برخورداری از این تسهیلات فراهم شده است.

رزحمت گفت:  در برش استانی ۴۰۰ واحد نیمه تمام و راکد شناسایی شده و ۲۶۰ واحد نیز در سامانه بهین یاب ثبت نام کرده است تا از تسهیلات حمایتی دولت بهره مند شوند که لیست این واحدها به بانکهای عامل ارائه شده است.

پرزحمت اظهارداشت: در این سامانه ۶۰ واحد نیمه تمام با پیشرفت بیش از ۶۰ درصد هم ثبت نام کرده اند که ۴۳ طرح برای دریافت تسهیلات قطعی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یادآورشد: از مجموع ۲۶۰ واحد معرفی شده به معاونت اول ریاست جمهور برای استفاده از تسهیلات حمایتی تعداد۲۶۰ طرح صنعتی با اشتغالزایی ۴۵ هزار نفر و ۹۰ طرح با ظرفیت اشتغال ۴۵۰۰ نفر فرایند لازم را طی کرده و در مجموع ۳۵۰ واحد برای دریافت کمک های دولتی به بانکها معرفی خواهند شد.

۴۰۸ مصوبه کارگروه تسهیل در سال گذشته

پرزحمت اظهارداشت: در سال گذشته با تشکیل ۱۲ جلسه اصلی و ۱۲۷ جلسه فرعی کارگروه تسهیل برای رسیدگی به وضعیت ۲۴۵ واحد صنعتی تعداد ۴۰۸ مصوبه داشتیم که امسال هم در ۳ جلسه اصلی و ۴۷ جلسه فرعی با ۱۱۷ مصوبه برای ۸۹ واحد صنعتی تصمیماتی گرفته شد.

دو طرح ملی صنعتی در استان در اولویت دریافت تسهیلات

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بیان کرد: از ۳۳ طرح ملی دو طرح بزرگ در استان است که برای طرح توسعهخود از این حمایت استفاده خواهد کرد.

وی اضافه کرد: یک شرکت تولید لوازم خانگی با ظرفیت یک هزار دستگاه ماشین لباسشویی در روز با اجرای طرح توسعه قادر به ایجاد اشتغال برای ۲۲۰ نفر است و طرح مس طارم با تولید ۱۰ هزار تن مس در سال با اشتغالزایی ۴۵۰ نفر تاکنون ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده و ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات دولتی دریافت کرده است که برای استفاده از تسهیلات معرفی شده است.

سند راهبردی توسعه صادرات غیرنفتی تهیه شده است

پرزحمت از تهیه سند راهبردی توسعه صادرات غیرنفتی در استان خبرداد و گفت: این سند شامل ۵ فصل و شش ضمیمه است و بر اساس اسناد بالادستی، اقتصاد مقاومتی، سند راهبردی توسعه صادرات غیرنفتی، برنامه ششم توسعه و آمایش سرزمین تهیه شده است.

وی گفت: صادرات غیرنفتی استان در سال گذشته ۳۷۵ میلیون دلار بود که امسال صادرات یک میلیارد دلاری هدف گذاری شده است.

انتهای پیام/

مهر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار