۴۰ هکتار طرح گلخانه‌ای در استان عملیاتی می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 178409
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۷ - ۱:۴۷
رئیس جهاد کشاورزی قزوین:
شاخص : رئیس جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با اجرای ۴۵ طرح گلخانه ای و سایه بان به مساحت ۴۰ هکتار در استان قزوین تولید محصولات گلخانه ای افزایش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فاطمه خمسه در جلسه بررسی وضعیت گلخانه‌های استان که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات معاون اقتصادی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: با اجرای ۴۵ طرح گلخانه ای و سایه بان به مساحت ۴۰ هکتار در استان قزوین تولید محصولات گلخانه ای افزایش خواهد یافت.

وی افزود: در حال حاضر ۱۱۶ واحد گلخانه ای در استان مجوز فعالیت دارند که از این تعداد ۸۷ واحد فعال و ۲۹ واحد غیر فعال است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۱۵ میلیارد ریال برای تامین زیرساخت‌های توسعه شهرک گلخانه‌ای پیش‌بینی کرده‌ایم و انتظار داریم دستگاه‌های خدمات رسان آب، برق و گاز برای تامین شبکه زیرساخت همکاری لازم را داشته باشند.

این مسئول بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های منابع آبی توسعه گلخانه‌ها در سال جاری در اولویت قرار گرفته است که در این راستا ۵۰ هکتار گلخانه جدید در استان احداث می شود.

وی گفت: با اجرای طرح سایبان امسال ۴۵ طرح معرفی شده که ۹ هکتار سایه بان ایجاد کنیم و تاکنون چهار قرارداد در این راستا منعقد شده است.

خمسه عنوان کرد: اجرای طرح سایه بان هزینه بسیار کمتری از گلخانه دارد و می تواند در کاهش خسارات برف و باران و تگرگ موثر باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه اجرای طرح های گلخانه ای را جز اولویت های جهاد کشاورزی است افزود: احداث گلخانه جز طرح‌های سبز است که برای اجرای آن شرایط مناسب اندیشه شده تا متقاضیان با کمترین مشکل اقدام به اجرای طرح کنند.

وی در پایان افزود: با تشکیل کمیته فنی گلخانه ها شرایط برای توسعه این طرح فراهم شده است.
‍ ‍
انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار