۴۲۵ واحد مسکن مهر به مددجویان قزوینی واگذار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 154727
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
مدیرکل راه و شهرسازی استان:
شاخص : مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین از واگذاری ۴۲۵ واحد مسکن مهر به مددجویان کمیته امداد استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مسعود حق لطفی مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین صبح امروز در نشست با مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به تاکید وزیر بر ارایه خدمات شهری و روبنایی در پروژه‌های مسکن مهر عنوان کرد: تاکنون برای خدمات زیربنایی در ناحیه شهری مهرگان ۱۱ میلیارد تومان هزینه انجام داده ایم و ۱۴ میلیارد تومان نیز برای ساخت هفت پارک محلی، کلانتری و خرید نردبام آتش نشانی صرف شده است.

وی افزود: اداره کل راه و شهرسازی توان و ظرفیت خود را برای تکمیل و واگذاری تمام واحدهای مسکن مهر پیش بینی شده در استان بکار گرفته تا بتواند حداکثر تا پایان نیمه اول سال ۹۷ واحدهای بدون مانع را به متقاضیان واجد شرایط واگذار کند.

وی در مورد ظرفیت مسکن مهر استان بیان کرد: مسکن مهر استان قزوین برای سکونت حدود ۱۱۰ هزار نفر پیش بینی شده و دستگاه‌های اجرایی مرتبط باید پای کار بیایند تا به مرور خدمات روبنایی و شهری مورد نیاز ساکنین آن احداث و راه اندازی شود.

حق لطفی اظهار داشت: بخش عظیم پروژه مسکن مهر در استان در ناحیه شهری مهرگان ساخته شده است که برای ساخت آن ۴۰۰ هکتار زمین به کار گرفته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین بیان کرد: حدود ۱۳ هزار واحد مسکن مهر سه جانبه می باشد که شامل پیمانکار، بانک، مردم و راه و شهرسازی می باشد و کلیه زمین های مورد نیاز این طرح در استان توسط این اداره کل تامین شده است همچنین ۱۴ هزار واحد نیز مربوط به قرارداد تعاونی مسکن اداره کل تعاون است.

حق لطفی با بیان اینکه اینکه در حال حاضر تعداد ۷۰۰ واحد مسکن بدون متقاضی در استان داریم گفت: ۱۲ درصد باقی مانده مسکن مهر استان ۶۰ تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تلاش بر اینست که تا پایان نیمه اول سال آینده تکمیل شوند.

در ۱۸ هزار واحد مسکونی مهرگان مردم سکونت دارند
حق لطفی بیان کرد: ما اکنون بدنبال افزایش وام واحدهای مسکن مهر از ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان می باشیم تا متقاضیان با شرایط بهتری بتوانند صاحب خانه شوند.

وی در مورد توافق صورت گرفته بین اداره کل راه و شهرسازی و کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: طبق توافق نامه اداره کل راه و شهرسازی ۴۲۵ واحد مسکن مهر به مددجویان کمیته امداد واگذار می‌کند که از این تعداد ۳۵۰ واحد بدون آورده اولیه واحدهای خود را دریافت خواهند کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین افزود: همچنین تعداد ۷۵ واحد دیگر نیز به مددجویان واگذار می‌شود که آورده آنها توسط کمیته امداد استان تامین می شوند.

حق لطفی بیان کرد: تا کنون برای ساخت واحدهای مسکن مهر مددجویان کمیته امداد استان با رایزنی هایی که داشته ایم توانسته ایم ۱۱ میلیارد تومان بودجه از وزارت راه و شهرسازی دریافت کنیم.

وی با اشاره به تاکید وزیر راه و شهرسازی بر ارائه خدمات شهری و روبنایی در پروژه های مسکن مهر و تخصیص اعتبار ایشان به این موضوع در سفر به استان و بازدید از مهرگان؛ عنوان کرد: تاکنون برای خدمات زیربنایی در ناحیه شهری مهرگان ۱۱ میلیارد تومان هزینه انجام داده ایم و ۱۴ میلیارد تومان نیز برای ساخت هفت پارک محلی، کلانتری و خرید نردبام آتش نشانی صرف شده است.

حق لطفی بیان کرد: از محل اعتبارات اداره کل راه و شهرسازی ۷ میلیارد تومان نیز به شهرداری محمدیه برای انجام خدمات شهری مهرگان تخصیص یافته است.

وی افزود: در زمینه خدمات روبنایی تاکنون توانسته ایم ۱۲ مدرسه بسازیم و ۷ مدرسه نیز در آینده برای ارایه خدمات به ساکنین تکمیل و بهره برداری می شوند.

حق لطفی اظهار داشت: ۵۴۳۹ واحد تاکنون برای قشر ضعیف استان واحد مسکونی ساخته و واگذار کرده ایم که از این تعداد ۳۵۴ واحد برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان است.

وی افزود: ۱۵۷۸ واحد نیز به خانواده‌های دارای دومعلول و بیشتر و همچنین ۳۵۲۷ واحد به زنان سرپرست خانوار واگذار کرده ایم.

حق لطفی عنوان کرد: هم اکنون در ناحیه شهری مهرگان از تعدا ۲۸ هزار واحد مسکونی ۱۸ هزار واحد در حال استفاده و سکونت هستند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار