45 محله قزوین تحت پوشش طرح محب قرار گرفت
کد خبر: 115705
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۲۸
معاون امور پیشگیری بهزیستی استان:
شاخص : معاون امور پیشگیری بهزیستی استان قزوین، از تحت پوشش قرار گرفتن 45 محله قزوین با 9 گروه فوریتی در طرح محب خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمدحسن نادری‌ روز گذشته در حاشیه کارگاه بازآموزی خدمات مشاوره‌ای و حمایت‌های روانی، اجتماعی در بلایای طبیعی اعلام کرد: ۴۵ محله قزوین با ۹ گروه فوریتی زیر پوشش طرح محب است.

معاون امور پیشگیری بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: در طرح محب روانشناسان، مشاوران و مددکاران اجتماعی شاغل در مراکز مشاوره به نام گروه‌های فوریتی نام‌گذاری و داوطلبین در محلات به‌دنبال برنامه‌های آموزشی مستمر، توانمند می‌شوند.

این مسوول عنوان کرد: پیشگیری و کاهش بروز مشکلات روانی – اجتماعی در مواجهه با بلایای طبیعی با تاکید بر توانمندسازی اجتماعات محلی از اهداف مهم اجرای طرح محب است.

نادری خاطرنشان کرد: در اجرای طرح محب تلاش می‌شود تا با سازمان‌دهی گروه‌های محله‌ای و آموزش مهارت‌های خاص به‌ویژه مهارت مدیریت و کنترل استرس، مردم را به‌گونه‌ای توانمند نمایند تا پروژه‌های مدیریت بحران با مشارکت و توسط اجتماعات محله قبل از وقوع حوادث غیرمترقبه تهیه و تدوین شود.

وی اضافه کرد: گروه‌های فوریتی مراکز مشاوره با توجه به راهبردهای آموزش و آگاه‌سازی، مهارت سازی و تقویت عملی محله‌ای هدایت و راهنمایی می‌شوند.

این مسوول یادآور شد: دستگاه‌های همسو در اجرای طرح محب با بهزیستی شامل هلال احمر، مدیریت بحران استانداری، اورژانس اجتماعی بهزیستی و اورژانس ۱۱۵ است.

انتهای گیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار