۴۸۰ میلیارد تومان بسته حمایتی به واحدهای تولیدی استان تعلق گرفته است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 107646
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۵:۰۹
معاون اموراقتصادی استانداری قزوین:
شاخص : معاون امور اقتصادی استاندار قزوین گفت: 480میلیارد تومان بسته حمایتی به بنگاه‌های کوچک و متوسط قزوین تعلق یافته که قرار است واحدهای تولیدی واجد شرایط جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، عباسعلی درافشانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین در نشست با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: استان قزوین به عنوان یکی از استان‌های برتر کشور در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی سازوکارهایی را  برنامه‌ریزی و کارگروه‌هایی را تشکیل داده است.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری در جهت رفع و تسهیل موانع تولید، افزود: بعد از تصویب قانون رفع موانع و تسهیل تولید از اردیبهشت ماه ۹۴، فعالیت‌ها جهت حل مشکلات این مسیر به طور جدی آغاز شده‌است.

این مسئول افزود: طی تشکیل این ستاد در سطح ملی و استانها، استان قزوین به خوبی از این ظرفیت استفاده کرده که با هماهنگی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در جهت پیگیری امورات واحدهای تولیدی اقدام می‌کنند.

معاون دفتر امور اقتصادی استانداری قزوین در این نشست با بیان اینکه با پرداخت تسهیلات و نقدینگی می‌توان بسیاری از مشکلات واحدهای نیمه‌تعطیل و تعطیل را برطرف کرد، ادامه داد: بانک‌های عامل باید بدون در نظر گرفتن سابقه بنگاه‌های اقتصادی که ممکن است در گذشته به بانکی بدهی داشته باشند یا مشکلات پرداخت به دستگاه‌های دولتی یا امور مالیاتی را دارند، بتوانند از این فرصت تسهیلات استفاده کنند.

عباسعلی درافشانی ادامه داد: سهم این تسهیلات در کل کشور ۱۶ میلیارد تومان است که سه درصد از این سهم به استان قزوین تعلق می‌گیرد و از این مقدار کل نیز حدود ۴۸۰ میلیارد تومان بوده که برای استفاده ۴۶۰ واحد باید مورد استفاده قرار بگیرد که این مبلغ به این استان ابلاغ شده است.

وی مطرح کرد: بر اساس بسته حمایتی بسیاری از موانعی را که بنگاه‌های اقتصادی در ارائه تسهیلات در سیستم بانکی با آن مواجه بودند برطرف می‌شود و در واقع ۱۶ هزار میلیارد تومان در فاز اول برای کل کشور اختصاص داده شده که معادل سه درصد آن به استان قزوین اختصاص دارد.

معاون دفتر امور اقتصادی استانداری قزوین اضافه کرد: متقاضیان باید به سامانه بهین‌یاب که این سامانه از طرف صنعت، معدن و تجارت تعبیه شده است، متقاضیان بدون مراجعه به هیچ دستگاهی و با مراجعه به این سایت می‌توانند اطلاعات خود را درج کنند.

درافشانی یادآور شد: استفاده از تسهیلات بانکی برای رفع مشکلات مالی و بنگاه‌های اقتصادی یک سری شرایط خاص دارد که بنگاه‌های اقتصادی نیز می‌توانند از این طرح استفاده کنند.

این مسؤول عنوان کرد: بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند که کوچک بوده و زیر ۱۰۰ نفر کارگر داشته باشند و فقط مشکل آنان نقدینگی بوده و مشکل بازار، عدم فروش به دلیل نبودن مشتری و غیره را نداشته باشند.

معاون دفتر امور اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: دانش فنی و تکنولوژی بنگاه‌های اقتصادی باید به روز بوده و با تسهیلات و نقدینگی مشکلات آنان به سرعت حل شود چراکه هدف‌گذاری دولت از این تسهیلات ایجاد اشتغال در نخستین فرصت و رونق اقتصادی، خروج از رکود است.

درافشانی مطرح کرد: مسئله رونق اقتصادی و خروج از رکود یک جزء از اجزای بسته تسهیلاتی بوده که دولت در اختیار بنگاه‌های اقتصادی قرار داده است که در این راستا تاکنون یک هزار و ۴۴۲ واحد برای استفاده از این تسهیلات ثبت‌نام کرده‌اند.

این مسؤول بیان کرد: یک هزار و ۲۱۴ واحد نیمه‌فعال و یا تعطیل در استان قزوین وجود دارد که دلیل عمده نیمه‌فعال بودن و یا تعطیلی آنان عدم گردش حساب و مواد اولیه بوده که به همین دلیل منجر به تعطیلی این واحدها شده است.

معاون دفتر امور اقتصادی استانداری قزوین ادامه داد: سعی و تلاش دولت بر این است که چرخه اقتصادی بنگاه‌ها را دوباره به راه انداخته و رونق اقتصادی را در کشور محقق کند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار