ایران جانبی

» بهره‌برداری از پل امام رضا(ع)/ ۵جشنواره عیدانه برگزار می‌شود
کد خبر: 185825
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۲:۳۰
شهردار قزوین خبر داد:
شاخص : شهردار قزوین گفت: 5جشنواره عیدانه در شهر قزوین برگزار می‌شود که اولین جشنواره تخم مرغ‌های رنگی در پارک مشاهیر قزوین برگزار شد و مراسمی را در گلزار شهدا خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی صفری در نشست خبری با اصحاب رسانه که ظهر امروز در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: بحث برنامه‌ریزی برای نوروز ۹۸ از پانزدهم بهمن ماه آغاز شده و اولین گام ما برگزاری نمایشگاه گردشگری در نمایشگاه بین‌المللی تهران بود و خوشبختانه استقبال خوبی را شاهد بودیم.

وی افزود: برنامه‌های مختلفی به ویژه در سازمان ورزشی و فرهنگی شهرداری قزوین برای ایام نوروز در نظر گرفته شده است و دومین جشنواره فرهنگ و سنن ایرانی از سوم تا نهم فروردین در مجموعه سعدالسلطنه و دولتخانه صفوی برگزار می‌شود.

شهردار قزوین خاطرنشان کرد: پیش از سال جدید اولین پیاده راه شهر قزوین در سبزه میدان افتتاح خواهیم کرد و امیدواریم که مقدمه‌ای برای سایر پیاده راه‌ها باشد که نگاه انسان محوری جایگزین نگاه خودرو محوری در شهرهای کشور باشد و این موضوع را به عنوان یک مسئله فرهنگی در دستور کار داشته باشیم.

این مسئول بیان کرد: امسال ما در حوزه حمل و نقل و گردشگری اتوبوس‌هایی را در سطح شهر داریم تا گردشگران به راحتی از مکان‌های تاریخی شهر بازدید کنند و بحث حمل و نقل رایگان برای مجموعه سافاری پارک خواهیم داشت.

پل امام رضا(ع) به بهره‌برداری می‌رسد

صفری گفت: ۵جشنواره عیدانه در شهر قزوین برگزار می‌شود که اولین جشنواره تخم مرغ‌های رنگی در پارک مشاهیر قزوین برگزار شد و مراسمی را در گلزار شهدا خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در حوزه عمرانی هم بحث لکه گیری و بازسازی در سطح شهر را در دستور کار قرار دادیم که در حال انجام است؛ خوشبختانه با همکاری دستگاه‌ها پل غیر هم سطح امام رضا(ع) به بهره‌برداری رسید که هنوز بهره‌برداری رسمی نشده است اما لاین شمالی آن زیر ترافیک رفته و لاین جنوبی هم در اواخر هفته زیربار ترافیک می‌رود.

شهردار قزوین گفت: در حوزه فضای سبز و سازمان زیبا سازی هم سعی کردیم شعار قزوین شاداب و پاکیزه را محقق کنیم و تغییر سیما و منظر شهری را در دستور کار خود قرار دادیم.

این مسئول ادامه داد: همچنین مجموعه بحران شهری هم آماده باش هستند به ویژه در چهارشنبه آخر سال تا بتوانیم شبی بدون خطرو حادثه را داشته باشیم و با سلامت به استقبال نوروز بروند.

صفری بیان کرد: در منطقه باراجین هم ضمن برگزاری برنامه‌های فرهنگی این آمادگی را داریم تا از مسافران و شهروندان پذیرایی کنیم و اماکن تاریخی که زیر نظر شهرداری است کاملا برای بازدید شهروندان آماده است.

وی یادآور شد: امیدواریم با هم افزایی و همکاری تمامی دستگاه‌ها بتوانیم شرایط خوبی برای پذیرایی از مسافران و شهروندان در ایام نوروز ایجاد کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار