500 میلیارد تومان ضمانت‌نامه در سال جاری صادر می‌شود
کد خبر: 104137
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۲
مدیرعامل صندوق ضمانت صنایع کوچک ایران:
شاخص : مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ایران گفت: 500 میلیارد تومان ضمانت نامه برای واحدهای صنعتی کوچک و متوسط صادر می‌شود.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، تعقلی دیروز در جلسه آشنایی واحدهای صنعتی با خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری در قزوین اظهار کرد: سرمایه صندوق ضمانت ۱۲۵ میلیارد تومان است که ۷۰ میلیون تومان هم ظرفیت انتقال به سرمایه گذار را دارد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ایران اعلام کرد: ۵۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه برای واحدهای صنعتی کوچک و متوسط صادر می‌شود.

این مسئول عنوان کرد: حداکثر مبلغ ضمانت نامه صندوق برای پوشش کسری وثایق متقاضیان برای هر طرح ۳۰ میلیارد ریال تعیین شده که تا ۷۰ درصد و در مناطق کمتر توسعه یافته تا ۸۵ درصد اصل و سود تسهیلات اعطایی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری به صنایع کوچک را تشکیل می دهد.

تعقلی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی کوچک در حوزه تامین سرمایه در گردش و نقدینگی و همچنین موانع پیش روی آنها برای استفاده از تسهیلات بانکی، اضافه کرد: صدور ضمانت نامه های بانکی برای این دسته از واحدها کار آنها را برای دریافت منابع مالی از بانک ها تسهیل می کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های این صندوق تخفیف ۵۰ در صدی در کارمزد و وجوه است، تاکید کرد: واحدهای صنعتی کوچک سرمایه هایی هستند که می توانند اشتغال را برای استان به ارمغان آورند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار