۵ تن مرغ فاقد مشخصات در تاکستان کشف وضبط شد
کد خبر: 108748
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۲
شاخص : تاکستان- رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان گفت: پنج هزارو۲۰۰ کیلوگرم مرغ قطعه بندی شده بدون هویت در یکی از سردخانه های تاکستان کشف و مراتب به مراجع قضایی ارجاع شد.

به گزارش شاخص نیوز،محمد جلیلوند اظهار کرد: در بازدید کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان از مراکز نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی، محموله ای به وزن ۵ هزار و ۲۰۰ کیلو گرم از مرغ قطعه بندی شده در شرایط غیر بهداشتی در یکی از سردخانه های شهرستان تاکستان کشف و سردخانه مزبور تا تعیین تکلیف نهایی پلمپ شد.

وی افزود: هر گونه قطعه بندی مرغ می بایست پس از اخذ مجوز از سوی دامپزشکی و تحت نظارت مسئول بهداشتی انجام پذیرد و لیکن تاریخ و محل کشتار این محموله توقیفی مشخص نبوده و این اقدام به عنوان دپوی غیر مجاز و قطعه بندی در شرایط غیر بهداشتی به عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی محسوب می شود.

جلیلوند تصریح کرد: کارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان  از محموله مذکور، نمونه برداری کرده و نمونه ها برای بررسی آلودگی میکروبی  به آزمایشگاه مرجع کنترل کیفی مواد غذایی با منشاء دامی اداره کل دامپزشکی استان قزوین ارسال و پرونده تخلف صورت گرفته به مراجع قضایی ارجاع شد.

وی در پایان به عموم مردم توصیه کرد: از خرید و مصرف هرگونه فراورده خام دامی فله و بسته بندی فاقد مجوز دامپزشکی خودداری کرده و در صورت مشاهده تخلف احتمالی مراتب را  از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ به اداره دامپزشکی اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری مهر 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار