۶۰ درصد تماس‌های مردمی به اورژانس مزاحمت تلفنی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55353
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۴
رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی قزوین:
شاخص : رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قزوین گفت: 60 درصد تماس‌های مردمی به اورژانس در قزوین مزاحمت تلفنی است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، پیمان نامدار با اشاره به افزایش مزاحمت‌های تلفنی، اظهار کرد: ۶۰ درصد تماس‌های اورژانس در قزوین مزاحمت تلفنی است و از مجموع ۳۰ هزار تماس ثبت شده ۱۸ هزار تماس کاذب بوده و برای ماموران مشکل‌ساز شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قزوین بیان کرد: متاسفانه شاهد افزایش تماس‌های کاذب با اورژانس هستیم که اعزام به این ماموریت‌ها آسیب‌های جدی در خدمات‌رسانی ایجاد کند.

این مسئول ادامه داد: سرعت برای حضور در محل حادثه به عنوان عامل تاثیرگذار نجات جان بیماران و مصدومان است که مزاحمت‌های تلفنی و اعزام نیرو به محل این فرصت طلایی را از پرسنل اورژانس می‌گیرد.

نامدار تصریح کرد: ارائه خدمات درمانی سریع به بیماران قلبی و مغزی و نیز تصادفات مرگبار اصلی‌ترین عامل برای نجات جان این بیماران به شمار می‌رود که بیشترین ماموریت و ارائه خدمات اورژانس‌ها است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر این مرکز با داشتن ۶۳ دستگاه آمبولانس آماده ارائه خدمات درمانی اورژانسی به مردم است و ۷۰ درصد آن‌ها مجهز به تجهیزات پزشکی هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قزوین اضافه کرد: مدت زمان حضور ماموران اورژانس در کشور در شهرها ۸ دقیقه و جاده‌ها ۱۵  دقیقه است که این مدت در استان قزوین در شهرها پنج دقیقه و ۱۸ ثانیه و در جاده هشت دقیقه و ۱۷ ثانیه است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار