۶۰درصد زندانیان قزوینی سرپرست خانوار هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 104880
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۳
رئیس‌کل دادگستری استان قزوین:
شاخص : رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: با توجه به اینکه ۶۰ درصد از زندانیان استان قزوین سرپرست خانواده هستند در همین راستا خانواده‌های زندانیان در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند.

به گزارش شاخص‌نیوز، جمال انصاری عصر روز گذشته در مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان استان قزوین اظهار داشت: با توجه به ناپایداری منابع درآمدی انجمن حمایت از زندانیان استان قزوین ضمن فعالیت‌های اجتماعی باید در راستای افزایش درآمدهای انجمن حمایت از زندانیان تلاش شود.

وی عنوان کرد: عملکرد انجمن حمایت از زندانیان استان قزوین دارای رشد و تحول است این در حال است که پایداری انجمن به‌دلیل وابستگی به دستگاه‌های اجرایی در نوسان است و این امر سبب تغییر در انجمن می‌شود که در همین راستا باید دستگاه‌های مربوط در پایداری و جهت‌یابی منابع درآمدی و استمرار آن همکاری داشته باشند.

انصاری افزود: بررسی‌های صورت گرفته نشان‌دهنده رشد و گردش مالی انجمن حمایت از زندانیان استان قزوین و رشد حمایت از خانواده‌های زندانیان است که حمایت از خانواده‌های زندانیان مهم‌ترین فلسفه تشکیل این نهاد است.

وی تصریح کرد: حمایت از خانواده زندانیان از ماموریت‌های ذاتی انجمن حمایت از زندانیان است و باید حقوق خانواده‌های زندانیان در جامعه تامین شود.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین خاطرنشان کرد: ۴ هزار زندانی در استان قزوین وجود دارد که ۶۰ درصد آنها متاهل و سرپرست خانوار هستند و خانواده‌‌های زندانیان در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.

انصاری تصریح کرد: ماهیت انجمن حمایت از زندانیان با ستاد دیه متفاوت است به‌طوری که در ستاد دیه هر سال با برپایی جشن گلریزان وجوهاتی از خیرین برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد دریافت می‌شود.

انتهای پیام/

تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار