ایران جانبی

» ۶۰ واحد صنعتی به چرخه تولید بازگشت/ اشتغال مجدد بیش از ۵۳۰۰ نفر
کد خبر: 206347
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴
رئیس کل دادگستری استان قزوین:
شاخص : ضمن تلاش ستاد پیگیری اجرای سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی دادگستری استان قزوین 60 واحد تولیدی مجددا فعالیت خود را از سر گرفتند.

حجت الاسلام نورالله قدرتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: به منظور استفاده مطلوب از ظرفیت‌های دادگستری استان در تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و هماهنگی بخش‌های مختلف دستگاه قضایی با دستگاه‌های ذیربط در استان در راستای امنیت سرمایه گذاری، رفع موانع حقوقی-قضایی، تولید و اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی در چهارچوب وظایف و اختیارات قوه قضاییه، ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی استان در سال ۹۴ فعالیت خود را آغاز نمود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در ادامه به عملکرد ستاد مذکور اشاره و افزود: ستاد اقتصاد مقاومتی استان طی سال ۹۸ توانست با تشکیل ۱۳ جلسه و بررسی قضایی، مشکلات بالغ بر ۶۰ واحد صنعتی که در آستانه تعطیلی قرار گرفته بودند را مرتفع، به نحوی که صنایع مذکور اقدام به از سر گیری فعالیت های تولیدی خود نمودند.

وی تصریح کرد: در ۶ ماهه اول سال ۹۸،  ۲۱ واحد تولیدی و در ۶ ماهه دوم نیز ۳۵ شرکت توانستند از رکود خارج شده و به چرخه تولید بازگردند.

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان در خصوص بازگشت به کار پرسنل این کارخانجات عنوان کرد: خوشبختانه در ۶ ماهه اول سال گذشته ۱۴۵۰ نفر از پرسنل و در ۶ ماهه دوم  نیز  ۳۷۰۸ نفر مجددا مشغول به کار شدند که این امر سبب خوشنودی ماست، چرا که ایجاد و استمرار بیکاری یکی از عوامل بروز جرم و مخاطرات فراوان برای اجتماع خواهد بود.

قدرتی بیان کرد: تشکیل جلسات متعدد جهت بررسی مسائل و ارائه راهکارهای مناسب جهت شرکت های در آستانه تعطیلی، توسعه همکاری ستاد با نهادها و سازمان‌های مرتبط و متولی امور تولید و اقتصاد، جمع آوری و تشکیل بانک اطلاعاتی واحدهای تولیدی دارای مشکل، آموزش و توجیه قضایی شرکت های مذکور، پیگیری رفع مشکل نقدینگی شرکت ها از طریق هماهنگی با بانک های عامل، پیگیری مشکلات شرکت های تولید مواد بهداشتی و همچنین امکان سنجی تغییر خطوط برخی شرکت ها با هدف تولید اقلام بهداشتی در دوره شیوع کرونا و… از جمله اقدامات صورت گرفته در این ستاد طی سال گذشته بوده است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار