ایران جانبی

» ۶۴ درصد جمعیت استان تحت پوشش آب و فاضلاب هستند
کد خبر: 191314
تاریخ انتشار: 30 ژوئن 2019 - 12:41
مدیرعامل آبفای قزوین:
شاخص : مدیرعامل آبفای قزوین گفت: حدود ۶۴ درصد جمعیت استان تحت پوشش آب و فاضلاب هستند؛با پیگیری‌های انجام شده برای روند تصفیه خانه از طریق افتتاح bot در نظر داریم ۶۶ تا ۶۷ درصد در بحث فاضلاب شهرها و در بحث روستاها نیز به ۸۷ برسد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، داراب بیرانوندی در آیین افتتاح شبکه و تصفیه خانه و فاضلاب شهر محمودآباد نمونه که ظهر امروز در این محل برگزار شد، اظهار کرد: جمعیت تحت پوشش ما در شهرهای استان ۱۰۰ درصد و در روستاها ۹۰ درصد است.

وی افزود: ۳۰۰ حلقه چاه هم در بحث تامین آب روستاها و شهرها به عهده ما است، شاخص بهره مندی ما در سطح آب روستاهای استان حدود ۸۶/۵ درصد است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قزوین گفت: در ابتدای دولت جمعیت تحت پوشش روستایی حدود ۷۲ درصد بوده که به ۸۵ رسیده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: در بحث فاضلاب با تصفیه خانه محمودآبا که وارد مدار بهره برداری شده نیز در شهرهای استان ۶ تصفیه خانه در مرحله بهره برداری قرار دارد.

بیرانوندی ابراز کرد: حدود ۶۴ درصد جمعیت استان تحت پوشش آب و فاضلاب هستند؛با پیگیری‌های انجام شده برای روند تصفیه خانه از طریق افتتاح bot در نظر داریم ۶۶ تا ۶۷ درصد در بحث فاضلاب شهرها و در بحث روستاها نیز به ۸۷ برسد.

۴۳ مجتمع آبرسانی ردیف ملی دارند

این مسئول گفت: کاهش هدررفت آب موضوع مهمی است که سال گذشته با کمک شهرداری و مجموعه شورا برای ۷۰ درصد جمعیت شهری تبصره ۳ماده ۷ را در ماده شورا داشتیم.

وی ادامه داد:بهره برداری از ۴۲ کیلومتر اصلاح، بازسازی و توسعه شبکه آب،بهره بهره برداری از ۴۸ کیلومتر توسعه شبکه فاضلاب، آبرسانی به ۳ روستای بهشتیان، فیض آباد و هرائن بطور همزمان با مجموعه اعتبار ۹۳۵ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسند.

بیرانوندی ابراز کرد:در آینده نزدیک سه تصفیه خانه در نیکویه، بکندی و قشلاق درآینده نزدیک به بهره برداری می‌رسد و تصفیه خانه محمودآباد نمونه توسط سرمایه گذار خصوصی انجام شده که BOT آن زیر ۱۰ و نیترات آن زیر ۴ است که به عنوان تصفیه خانه به روز در کشور محسوب می‌شود.

بیرانودی در پایان گفت: امسال ۴۳ مجتمع آبرسانی ردیف ملی داشتند که تعهد ۲۳ مجتمع انجام شده که ۲۰ مجتمع در حال انجام است، امسال ۶۷ درصد جمعیت شهری قزوین و ۸۵ درصد جمعیت روستایی تحت پوشش آب و فاضلاب قزوین قرار دارد و تلاش می‌کنیم که افزایش داشته باشد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار