۶۵۰ واحد تولیدی قزوین مشمول رعایت مقررات استاندارد اجباری - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74908
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۴۸
مدیرکل استاندارد استان خبر داد
شاخص : مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان قزوین با اشاره به اینکه در این استان بالغ بر سه هزار و 400 واحد تولیدی فعال هستند، گفت: از این میزان 650 واحد تولیدی مشمول رعایت مقررات استاندارد اجباری است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، در اولین روز از هفته استاندارد مراسم تجلیل از برترین های عرصه کیفیت و رعایت استاندارد در تولید با حضور مسئولان استانی برگزار شد.

محمودرضا طاهری مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان در این مراسم با اشاره به اینکه از مجموع ۹۰ هزار واحد تولیدی در کشور ۲۲ هزار واحد مشمول استاندارد اجباری است، اعلام کرد: در استان قزوین بالغ بر سه هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی فعال هستند که از این میزان ۶۵۰ واحد تولیدی مشمول رعایت مقررات استاندارد اجباری است.

این مسئول با بیان اینکه نظارت بر روند کالاهای مصرفی در بازار از وظایف اداره کل استاندارد است، اظهار کرد: در سال گذشته هفت هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از بازار صورت گرفت تا کالاهای غیر استاندارد شناسایی و از سطح بازار جمع آوری شود که در این مدت ۷۵ متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

طاهری تصریح کرد: قزوین با تولید ۶ هزار نوع محصول، در بخش اشتغال رتبه چهارم و سرمایه گذاری رتبه ششم کشور را دارد.

وی ملاک های انتخاب واحد های نمونه را؛ استقرار پروانه کاربردی علامت استاندارد، نداشتن نواقص عمده در طول یکسال، میزان فعالیت های آموزشی، انجام کارهای تحقیقاتی و بالا بردن سطح دانش و تکنولوژی عنوان کرد.

گفتنی است؛ در این مراسم از ۲۲ واحد نمونه، یک آزمایشگاه همکار، یک شرکت آموزشی نمونه و ۱۰ مدیرکنترل کیفیت تجلیل شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار