۶۵ درصد تعطیلی صنایع در قزوین مربوط به دولت‌های قبل است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 116431
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۵:۰۸
مدیر کل صنعت و معدن و تجارت استان:
شاخص : مدیر کل صنعت و معدن و تجارت استان قزوین با اشاره به راکد بودن برخی کارخانه‌های استان گفت: 65 درصد تعطیلی صنایع استان قزوین مربوط به دولت‌های قبل است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی پرزحمت رییس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان قزوین در جلسه شورای اقتصادی که با حضور ولی الله سیف مدیر کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز در سالن جلسات باغستان جهاد کشاورزی برگزار شد، با اشاره به راکد بودن برخی کارخانه‌های استان اظهار کرد: ۶۵ درصد تعطیلی صنایع استان قزوین مربوط به دولت‌های قبل است.

وی افزود: سه هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی در استان دارای مجوز هستند که هزار و ۸۰۰ مورد از این واحدها فعال، هزار و ۲۰۰ واحد نیمه فعال و ۶۱۵ مورد تعطیل شده‌اند.

نیازعلی ابراهیمی پاک رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین در ادامه جلسه شورای اقتصادی با بیان سهم استان در تولیدات دامی گفت: استان قزوین در بخش صنعت دامی سالانه ۱۵۰۰ تن شیر تولید می‌‌کند.

وی در ادامه افزود: استان قزوین در زمینه تولید گوشت مرغ و تخم مرغ ظرفیت تولید ۱۰۶ تن را دارد اما متاسفانه در حال حاضر نصف این میزان در استان تولید می‌شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی قزوین تصریح کرد: کشتارگاه زیاران برای تامین ۲۵ درصد گوشت مورد نیاز بازار و کمک به صادرات کشور نیازمند ۳۰۰میلیارد تومان اعتبار است.

این مسوول در پایان عنوان کرد: میزان تولیدات کشاورزی در سال ۹۴ و ۹۵، هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که ۵ درصد آن به تولیدات حوزه کشاورزی اختصاص یافته است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “۶۵ درصد تعطیلی صنایع در قزوین مربوط به دولت‌های قبل است”

  1. دیان گفت:

    آقای رئیس ،لطف کنید راجع به ۳۵% مابقی که طی ۳سال و در شرایطی که تورم به ۹% رسیده و از رکود اقتصادی چند با گذشتیم توضیح بفرمائید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار