۶ واحد عرضه مواد غذایی در قزوین تعطیل شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 70400
تاریخ انتشار: ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۳۴
کارشناس بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان:
شاخص : کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان قزوین گفت: 6 واحد عرضه مواد غذایی غیر بهداشتی در اين شهرستان تعطیل شد.

علی سلیمانی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اعلام اینکه ۶ واحد عرضه مواد غذایی غیر بهداشتی در شهرستان قزوین تعطیل شد، عنوان کرد: عدم رعایت بهداشت فردی، نامناسب بودن شرایط ساختمانی و مشکلات بهداشت مواد غذایی علت تعطیل شدن موقت این واحدهای متخلف بوده است.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین اعلام کرد: این وحد ها شامل ۲ واحد اغذیه فروشی، یک واحد نانوایی بربری، ۲ واحد میوه و سبزی فروشی و یک واحد مرغ فروشی در شهر قزوین بوده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: این واحدها طبق ماده ۱۳ قانون مواد خوردنی، آشامیدنی و بهداشتی به طور موقت تا یک هفته پلمپ خواهند بود.

سلیمانی ادامه داد: این واحدها باید نواقص موجود را ظرف مدت تعیین شده برطرف کنند و در غیر این صورت واحدهای متخلف به مدت یک ماه بسته خواهند ماند.

وی یادآور شد: مواد غذایی بسته بندی شده باید دارای پروانه ساخت و مجوز از وزارت بهداشت، تاریخ مصرف معتبر، آدرس سازنده و ترکیبات تشکیل دهنده بوده و شرایط نگهداری و تولید و عرضه مواد غذایی به صورت بهداشتی باشد.

این مسئول در انتها اضافه کرد: سامانه تلفنی ۱۴۹۰ و شماره تلفن ۳۳۶۷۰۱۱۰، دریافت کننده هرگونه انتقاد و شکایت بهداشتی شهروندان در این زمینه خواهد بود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار