۷۰درصد مددجویان کمیته امداد قزوین زنان هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65002
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۴
مديركل كميته امداد امام خميني(ره) استان:
شاخص : مديركل كميته امداد امام خميني(ره) استان قزوين گفت: حدود 70 درصد مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان را زنان تشكيل مي‌دهند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، هدایت صفری با اعلام اینکه حدود ۷۰ درصد مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین زن هستند، اظهار کرد: ۶۰ درصد از این زنان در مناطق روستایی و محروم زندگی می کنند.

هدایت صفری با بیان اینکه ۱۵ هزار و ۱۳۰ زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد است افزود: از این تعداد حدود ۱۲ هزار نفر به دلیل فوت سرپرست خانوار و بقیه به علل مختلف دیگر، مددجوی این نهاد هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین اعلام کرد: از این تعداد یک هزار و ۵۳۰ زن سرپرست خانوار شهری و یک هزار و ۸۰۰ زن سرپرست خانوار روستایی از بیمه تأمین اجتماعی بهره مند هستند.

این مسئول تصریح کرد: کمیته امداد تلاش می کند تا برای این زنان سرپرست خانوار متناسب با شرایط و استعدادهایشان زمینه اشتغال زایی را فراهم کند تا این عزیزان بتوانند از استقلال معیشتی بهره مند شوند.

صفری ادامه داد: برنامه های مختلفی برای اشتغال زایی و سایر برنامه های حمایتی زنان تحت پوشش به ویژه زنان سرپرست خانوار دارد که اعطای تسهیلات و برگزاری دوره های کارآموزی از جمله آنهاست.

۲۵ هزار خانوار استان با ۵۶ هزار نفر جمعیت، مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار