Iranjb.ir

۷۰درصد مددجویان کمیته امداد قزوین زنان هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65002
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۴
مديركل كميته امداد امام خميني(ره) استان:
شاخص : مديركل كميته امداد امام خميني(ره) استان قزوين گفت: حدود 70 درصد مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان را زنان تشكيل مي‌دهند.
۸۱۴۰۵۳۷۶-۶۱۰۷۳۰۰

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، هدایت صفری با اعلام اینکه حدود ۷۰ درصد مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین زن هستند، اظهار کرد: ۶۰ درصد از این زنان در مناطق روستایی و محروم زندگی می کنند.

هدایت صفری با بیان اینکه ۱۵ هزار و ۱۳۰ زن سرپرست خانوار تحت حمایت این نهاد است افزود: از این تعداد حدود ۱۲ هزار نفر به دلیل فوت سرپرست خانوار و بقیه به علل مختلف دیگر، مددجوی این نهاد هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین اعلام کرد: از این تعداد یک هزار و ۵۳۰ زن سرپرست خانوار شهری و یک هزار و ۸۰۰ زن سرپرست خانوار روستایی از بیمه تأمین اجتماعی بهره مند هستند.

این مسئول تصریح کرد: کمیته امداد تلاش می کند تا برای این زنان سرپرست خانوار متناسب با شرایط و استعدادهایشان زمینه اشتغال زایی را فراهم کند تا این عزیزان بتوانند از استقلال معیشتی بهره مند شوند.

صفری ادامه داد: برنامه های مختلفی برای اشتغال زایی و سایر برنامه های حمایتی زنان تحت پوشش به ویژه زنان سرپرست خانوار دارد که اعطای تسهیلات و برگزاری دوره های کارآموزی از جمله آنهاست.

۲۵ هزار خانوار استان با ۵۶ هزار نفر جمعیت، مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار