۷۴درصد از خانوارهای روستایی قزوین از نعمت گاز برخوردار هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 111202
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۵:۳۴
مدیرعامل شرکت گاز قزوین:
شاخص : مدیرعامل شرکت گاز قزوین گفت: تاکنون ۷۴ درصد از خانوارهای روستایی از نعمت گاز برخوردار هستند که در نظر داریم این میزان را به ۸۸ درصد برسانیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، اسماعیل مفرد بوشهری مدیرعامل شرکت گاز قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات این سازمان برگزار شد، اظهار کرد: ۶۰۸ روستای بالغ بر ۲۰ خانوار واجد گاز رسانی بوده که تاکنون ۳۱۱ روستا طی۱۷ سال گذشته گاز رسانی شده است.

برخورداری ۱۶۸ روستا از نعمت گاز تا سال آینده

وی با اشاره به جهش چند برابری برخورداری روستاها از نعمت گاز طی ۲سال آینده افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی در نظر داریم که طی سال جاری و سال آینده  ۱۶۸ روستا از نعمت گاز برخوردار شوند یعنی ۵۴ درصد از کل روستاهایی که تاکنون گازرسانی شده‌اند برای ۲ سال برنامه ریزی شده است.

این مسئول در ادامه گفت: از این تعداد ۱۴۱ روستا در دست اجرا و ۲۷ روستا در حال اقدام و برنامه‌ریزی برای انتخاب پیمانکار است.

۷۴ درصد از خانوارهای روستایی از نعمت گاز برخوردار هستند

بوشهری تصریح کرد: تاکنون ۷۴ درصد از خانوارهای روستایی از نعمت گاز برخوردار هستند که در نظر داریم این میزان را به ۸۸ درصد برسانیم.

مدیرعامل شرکت گاز قزوین از گازرسانی شهرستان معلم کلایه و رازمیان خبر داد و گفت: باتوجه به اقدامات صورت گرفته برای شهرستان سیردان و مجموع کل شهری و روستایی، درصد بهره‌مندی خانوارها از نعمت گاز به ۹۸ درصد یعنی بالاتر از نرم کشوری خواهد بود.

وی با  بیان اینکه از ۳۵۲هزار خانوار شهری و روستایی در سطح استان؛ ۳۲۴ هزار تاکنون از نعمت گاز بهره مند شده‌اند، تشریح کرد: ۳۶۵ هزار مشترک در استان و بالغ بر ۵ هزار و ۴۰۰ شبکه گذاری در استان داریم.

معلم کلایه و رازمیان گازدار خواهند شد

این مسئول ابراز کرد: باتوجه به اینکه خط انتقال گاز منطقه الموت از عهده شرکت گاز استان خارج است اما نصب انشعابات ۲ شهر معلم کلایه و رازمیان آغاز شده و تا دهه فجر این دو محور از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

بوشهری عنوان کرد: علاوه بر ۲ شهر مذکور انشعابات ۵۰ روستای منطقه الموت شرقی و غربی در حال نصب و شبکه‌گذاری می‌باشند.

مدیرعامل شرکت گاز قزوین تشریح کرد:  هزینه انتقال و شبکه‌رسانی این روستاها بالغ بر۱۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: از ۳۱۱ روستای مذکور؛ تاکنون ۲۲ روستا در منطقه آوج گاز دار شده بودند اما ۶۴ روستا نیز در حال اقدام برای گاز رسانی است.

این مسئول افزود: در مناطق الموت و بخشی از طارم ۶۰ روستا در دست اقدام است که در نظر داریم تا دهه فجر سال جاری تعدادی گاز رسانی شوند و تعدادی نیز تا هفته دولت سال آینده از این نعمت برخوردار شوند.

بوشهری گفت: با توجه به تمام اقدامات انجام شده  ۴۷۹ روستا از ۶۰۸ روستا گاز دار خواهند شد که قسمتی در سال جاری تامین می‌شود و باقی مانده در دست مطالعه و برنامه ریزی خواهد بود.

مدیر عامل شرکت گاز قزوین با بیان اینکه میزان بودجه جذب شده در سال گذشته ۶۳ میلیارد تومان بوده است خاطرنشان کرد: طی ۴ ماهه اول سال، ۴۷ میلیارد تومان بالغ بر ۸۰ درصد سال گذشته بودجه دریافت شده که طبق برنامه ریزی در نظر گرفته شده در نظر داریم برای توسعه کار، این میزان به  بالای ۱۰۰ میلیارد تومان برسد.

وی از گازرسانی به  ۴۲ واحد صنعتی در هفته دولت خبر داد و گفت:  علاوه بر افتتاح سه شهرک صنعتی حکیمیه ، آبیک و خرمدشت در برنامه هفته دولت خطوط انتقال آبیک و آبگرم تا خرمدشت نیز در این هفته صورت می‌گیرد.

این مسئول اضافه کرد: بالغ بر ۷۰ پروژه در هفته دولت افتتاح خواهد شد که هزینه این افتتاحیه‌ها حدود ۵۴ میلیارد تومان است.

 آغاز کلنگ زنی در ۷۶ روستا به مناسبت هفته دولت

بوشهری در ادامه گفت: همزمان با افتتاحیه‎های در نظر گرفته شده  کلنگ زنی در ۷۶ روستا در هفته دولت آغاز خواهد شد که در مجموع بالغ بر ۱۰۸ میلیارد تومان هزینه در هفته دولت  افتتاح و آغاز عملیات بهربرداری را خواهیم داشت.

مدیر عامل شرکت گاز قزوین استان بیان کرد: طبق چشم اندازهای چندساله تا سال ۱۴۰۰ برنامه ریزی کردیم که گاز رسانی تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار صورت پذیرد.

پارک لیا تا پایان سال به گاز متصل خواهد شد

وی با اشاره به خلل‌های صورت گرفته شده درگازرسانی برخی شرکت‌های صنعتی مطرح کرد : پارک لیا بعد از ۱۰ سال سرانجام با رایزنی با متولیان مربوط  تا پایان سال به گاز متصل خواهد شد.

بوشهری در پایان از مطالبات این شرکت خبرداد و اظهارداشت: در حال حاضر شرکت گاز استان بیش از ۴۷ میلیارد تومان مطالبات دارد که ۱۰ میلیارد تومان مربوط به مشترکین تجاری و خانگی و ۳۰ میلیارد تومان مربوط به واحدهای صنعتی است.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار