ایران جانبی

» ۷۸۳ قزوینی به کرونا مبتلا شدند/۹۱ نفر جان خود را از دست دادند
کد خبر: 205002
تاریخ انتشار: 25 مارس 2020 - 10:33
شاخص : مسئول مركز هدايت عمليات بحران دانشگاه علوم پزشكی قزوين گفت: با مشخص شدن تست مثبت ۴۹ نفر دیگر تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در استان به ۷۸۳ نفر رسید که از این تعداد ۵۰۶ نفر بهبود یافته و ۹۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش خبرنگار سلامت شاخص، علی فخار سلیمانی اظهار کرد: با مشخص شدن تست مثبت ۴۹ نفر دیگر تعداد مبتلایان به کووید ۱۹ در استان به ۷۸۳ نفر رسید.

وی ادامه داد: از تعداد مبتلایان قطعی ۵۰۶ نفر بهبود یافته و متاسفانه ۹۱ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و اکنون ۳۳۴ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

مسئول مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه علوم پزشکی قزوین درباره طرح بسیج ملی مقابله با کرونا گفت: تاکنون ۸۲۶ هزار نفر از هم استانی‌ها توسط مراقبین سلامت غربالگری شده‌اند.

وی عنوان کرد: از مردم درخواست داریم حتما به سامانه الکترونیکیsalamat.gov.ir مراجعه کرده و به سوالات پاسخ دهند و پس از آن مراقبین سلامت حتما برای پیگیری با آن‌ها تماس می‌گیرند.

این مقام مسئول درباره وضعیت روستاهای استان عنوان کرد: اکنون روستاهای سطح استان پاک هستند، بنابراین از ساکنین شهرها درخواست داریم به خاطر پاک ماندن فضای روستاها و عزیزانشان از مراجعه به داخل روستاها اجتناب کنند.

مراجعه ۱۰۰ هزار و ۳۶ قزوینی به سامانه الکترونیکی سلامت

محمدحسن ارداقیان نیز درباره وضعیت بیماری کرونا در قزوین به خبرنگار صبح قزوین ابراز کرد: از تمام هم استانی‌ها درخواست داریم تا اطلاعات خود، خانواده و همچنین اطرافیانی که امکان دسترسی و استفاده از سامانه اینترنتی ندارند را با پاسخ دادن به دو سوال اصلی در سامانه خود اظهاری وزارت بهداشت به آدرس salamat.gov.ir ثبت کنند.

وی ادامه داد: با ورود به این سامانه وضعیت ابتدایی افراد درباره کرونا مشخص شده و به همراه آدرس مراکز بهداشت و درمان به آن‌ها پیامک می‌شود، به علاوه شماره تماس و اطلاعات ثبت شده برای پیگیری افراد مشکوک برای کادر بهداشت و درمان ارسال می‌شود.

سخنگوی ستاد کرونای استان قزوین عنوان کرد: تاکنون ۱۰۰ هزار و ۳۶ قزوینی اطلاعاتشان را در این سامانه ثبت کرده که ۱۲ هزار و ۸۸ نفر آن‌ها طی دو روز گذشته مراجعه کرده‌اند که البته این آمار تا رسیدن به میزان ایده آل فاصله داشته و انتظار داریم این رقم بسیار بیشتر باشد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

منبع: صبح قزوین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار