۷ پیام مهم سخنرانی سیدحسن نصرالله - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57510
تاریخ انتشار: ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۲
شاخص : سخنرانی مهم شب گذشته دبیرکل حزب ‌الله لبنان ۷ پیام کلیدی داشت که یک روزنامه لبنانی به آن اشاره کرده است.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص،روزنامه السفیر لبنان در مطلبی به بررسی پیام‌ های سخنرانی دیشب سید حسن نصر الله دبیر کل حزب‌ الله لبنان اشاره و تأکید کرد که اولین پیام این بود که اگر سعودی‌ها توانستند با استفاده از زور تسلط خود را در سوریه و عراق و حتی لبنان ایجاد کنند، خواهند توانست بر معادله ‌های سیاسی یمن نیز با استفاده از قدرت نظامی فایق آمده و تسلط خود را تحت پوشش شعارهای  مبارزه با حوثی ها و ایران در این کشور بگسترانند.

پیام دوم این بود که موفقیت آمریکایی‌‌ها در تکمیل پروژه فدرالی و تجزیه عراق منجر به سرایت این پروژه به سوریه و یمن و لبنان و حتی عربستان سعودی و دولت‌های حاشیه خلیج فارس می‌‌شود، به ‌این‌ ترتیب نسخه ای از جنگ ‌های ۱۰۰ ساله جدید بین دولت‌ های کوچک منطقه بر اساس مبانی فرقه ای و نژادی و مذهبی ایجاد خواهد شد.

السفیر سومین پیام سخنرانی نصرالله را این نکته دانست که درگیری‌‌هایی که حزب ‌الله لبنان در قلب سوریه انجام می‌دهد و به میدان‌‌های جنگ جدید این کشور منتقل شده است ، درگیری‌‌های برای دفاع از لبنان و تمامی منطقه است، دلیل این سخن این است که خطر تروریسم در شرایطی که دولت سوریه سقوط نکرده است، تمامی مرزهای شرقی لبنان را درنوردیده است، چه برسد به اینکه دولت سوریه سقوط کند و گروه‌های تکفیری بر این کشور مسلط شوند؟

پیام چهارم پیام اطمینان به مردم سوریه است مبنی بر اینکه مقاومت و متحدان روسی و ایرانی ، این کشور را رها نکرده‌اند و مانند گذشته در آینده نیز به گزینه سوریه متعهد باقی خواهند ماند.

پنجمین پیام این است که جبهه‌های متعدد منطقه با هم مرتبط است و سرنوشت آینده آن‌ ها یکی است و تحت هیچ بهانه‌ یا توجیهی از جمله شعارهای “اول لبنان” و “اول فلسطین” نمی ‌توان گزینه‌‌ها در مناطق مختلف را گزینه‌ هایی مذهبی خواند.

پیام ششم خطاب به گروه‌ های تروریستی است که جنگ پیش‌دستانه را با ابزارهای مختلف به راه انداختند و رسانه‌هایی که سعی دارند ساعت موعود درگیری ها در بخش های مختلف را تعیین کنند، پیام این است که حزب ‌الله لبنان با وجود آماده‌ سازی های علنی ، موضع رسمی خود در مورد جنگ قلمون را نه در زمینه زمان و نه در باب ابعاد زمانی و مکانی و سقف و اهداف و مراحل آن اعلام نکرده است؛ چرا که این عملیات وقتی آغاز شود، خودش از خود سخن می ‌گوید و خود را با نتایجی که محقق می‌ کند و پیامد های مثبتی که در سایر جبهه ها دارد، به دیگران تحمیل خواهد کرد.

هفتمین و آخرین پیام سخنرانی دیشب سید حسن نصر الله از دیدگاه روزنامه السفیر لبنان این است که باید کینه‌ها و حساب‌های گروهی و فرقه‌ای کنار گذاشته شود و همه به سمت راهکارهای حمایت از کشور حرکت کنند. این پیام در درجه اول متوجه جریان المستقبل و سعد حریری رئیس آن است، لبنان با تهدیدات فرضی مواجه نیست، بلکه با تجاوزات روزانه نظامی و امنیتی مواجه است و همه باید برای مستحکم ‌تر کردن لبنان و مرزهای این کشور همکاری کنند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:تسنیم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • جاده مرگبار ضیاء‌آباد در قزوین همچنان قربانی می‌گیرد/ مردم منتظر تحقق وعده‌های مسوولین هستند
 • حضور خادمین امام رضا(ع) بر بالین بیماران بیمارستان‌های کوثر و بوعلی قزوین+ تصاویر
 • استقبال پرشور مردم قزوین از خادمین امام رضا علیه السلام
 • هوای استان قزوین گرم‌تر می‌شود
 • بلوار شهید لشگری یا پیست اتومبیل‌رانی؟!/ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز در قزوین مورد توجه مسوولان قرار گیرد
 • ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مردم نهاد در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
 • کاراته‌کای استان در رقابت‌های جهانی/ مربی قزوینی راهی رقابت‌های جهانی تنیس روی میز شد
 • آمریکا از ابتدا هم اعتقادی به برجام نداشت/ تحریم‌های جدید در واقع نقض کامل برجام است
 • عامل قاچاق لوازم خانگی در قزوین محکوم شد
 • پیشرفت‌ها و موفقیت‌های کشور اطلاع‌رسانی شود / آگاهی جامعه از پیشرفت‌ها، خوش‌بینی مردم را نسبت به دولت و نظام افزایش می‌دهد
 • مجلس مصوبه‌ای به‌معنای کوپنی‌شدن مواد مخدر نداشته است
 • کشف ۱۴ کیلوگرم مواد مخدر در قزوین
 • آخرین اخبار