ایران جانبی

۸۰درصد تردد خودرو در راه‌های قزوین، سهم آزادراه‌ها بوده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 203388
تاریخ انتشار: ۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۹:۴۰
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان:
شاخص : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۰ درصد تردد خودرو در جاده های این استان از طریق آزادراه ها انجام شده است.

جواد حق لطفی درگفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در ۱۱ ماهه امسال ۲۷۱ میلیون و ۱۳۱ هزار و ۷۴۳ تردد توسط خودروهای سبک و سنگین در جاده های این استان ثبت شده است.

وی اضافه کرد: این میزان تردد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹ درصد افزایش داشته است.

حق لطفی ادامه داد: از مجموع کل تردد خودروها در راه های استان، ۱۴.۲ درصد سهم وسایل نقلیه سنگین بوده که بیشترین آنها هم از محور بویین زهرا- ساوه و بر عکس عبور کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در این مدت ۲۴ درصد وسایل نقلیه که از راه های این استان عبور و مرور کرده‌اند ، فاصله طولی مجاز بین ۲ خودرو را رعایت نکرده‌اند اظهار داشت: بیشترین تخلف در این زمینه هم با سهم ۴۷ درصدی مربوط به آزاد راه قزوین – کرج بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان قزوین با بیان اینکه آمار تردد در راه ها به وسیله ۶۱ سامانه تردد شمار به دست می آیند افزود: دستگاه های تردد شمار، اطلاعات مربوط به سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و عدم رعایت فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری در محورهای مواصلاتی استان را به ثبت می رسانند.

حق لطفی افزود: با استفاده از این سامانه های هوشمند ضمن جلوگیری از وقوع تخلف، از بروز تصادفات و حوادث رانندگی تا حد بسیار زیادی پیشگیری می‌شود.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر جاده شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی، ۲ هزار و ۳۳۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۹۹۳ کیلومتر راه شوسه و یک هزار و ۹۷۳ کیلومتر راه خاکی است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار