ایران جانبی

» ۸۰ درصد ظرفیت انبارهای کالای اساسی بندر امام پُر شد
کد خبر: 189392
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱:۳۳
شاخص : مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از بهره‌برداری 80 درصدی ظرفیت انبار کالاهای اساسی در بندر امام خبر داد و گفت: در اردیبهشت ماه ...

به گزارش شاخص نیوز: مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی از بهره‌برداری ۸۰ درصدی ظرفیت انبار کالاهای اساسی در بندر امام خبر داد و گفت: در اردیبهشت ماه امسال واردات کالاهای اساسی دو برابر شده است.

علی اکبر احمدی رئیس امور بندری بندر امام در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت بندر امام خمینی(ره) برای پهلوگیری کشتی‌ها با سایز پاناماکس اظهار کرد: عمق مناسب اسکله‌های این بندر باعث می‌شود قیمت تمام‌شده کالا کاهش یابد.

وی با بیان اینکه “تجهیزات تخلیه و بارگیری پیشرفته‌ای در بخش کالای اساسی داریم” افزود: علاوه بر این جرثقیل‌های فوق‌پیشرفته‌ای در بندر امام نصب شده که زمان توقف کشتی را کاهش می‌دهد.

رئیس امور بندری بندر امام خمینی با بیان اینکه این بندر ظرفیت نگهداری همزمان ۳ میلیون تن کالای اساسی را دارد، یادآور شد: طی ۶ماه اخیر واردات کالاهای اساسی از بندر امام افزایش یافته به‌طوری که هم‌اکنون از ۸۰ درصد ظرفیت بندر امام در بخش کالای اساسی استفاده می‌شود.

احمدی با یادآوری اینکه در اردیبهشت ماه امسال واردات کالاهای اساسی به کشور دو برابر شده گفت:‌ در حالت عادی ۴۰ درصد ظرفیت خالی در بخش انبار کالای اساسی داشتیم که هم‌اکنون این ظرفیت تقریباً پر شده و در حال ایجاد ظرفیت‌های جدید هستیم.

به گزارش تسنیم، مجتمع بندری امام خمینی ۵۰۷ هزار مترمربع انبارهای مسقف،‌ ۴۰ پست اسکله به‌طول ۷ کیلومتر، ظرفیت ترمینال کانتینری با ۷۰۰ هزار TEU، ظرفیت پذیرش ۵۵ میلیون تن کالا در سال را دارد.

منبع: ایران جیب

انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار