ایران جانبی

» ۸۰ درصد قزوینی‌ها از طرح حمایتی سهمیه‌بندی سوخت بهره‌مند می‌شوند
کد خبر: 199345
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی قزوین:
شاخص : رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: ۳۱۷ هزار خانوار در استان از یارانه جدید سهمیه بندی سوخت بهره مند می‌شوند.

ابوالفضل یاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: از ۳۹۷ هزار خانوار ۳۱۷ هزار خانوار مشمول بسته حمایتی می‌شوند که ۸۰ درصد جمعیت استان است.

وی افزود: پیش بینی می‌شود ماهیانه ۴۳ میلیارد تومان یارانه جدید از محل طرح مدیریت مصرف سوخت و اصلاح قیمت بنزین بین خانوارهای استان توزیع شود.

یاری عواید افزایش قیمت بنزین در استان را ماهانه ۴۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: بخشی از این درآمد به حساب سرپرستان خانوارهای مددجویان و بازنشستگان واریز می‌شود.

به گفته وی، در حال حاضر ۲۹ هزار خانوار مددجوی کمیته امداد، ۲۸ هزار خانوار مددجوی بهزیستی، ۷۱ هزار خانوار بازنشسته و ۳۴ هزار خانوار تحت پوشش صندوق‌های مختلف شناسایی شده اند و روند شناسایی گروه‌های هدف ادامه دارد.

یاری بیان کرد: بر اساس این طرح که معاون رییس جمهور اعلام کرد، یارانه جدید برای خانوار یک نفری، ۵۵ هزار تومان، خانوار ۲ نفری ۱۰۳ هزار تومان، خانوار ۳ نفری ۱۳۸ هزار تومان، خانوار ۴ نفری ۱۷۲ هزار تومان و خانوار ۵ نفری ۲۰۵ هزار تومان خواهد بود که به یارانه قبلی افزوده خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در بخش دیگری از سخنانش به احتمال بالا رفتن تورم ناشی از افزایش قیمت بنزین اشاره کرد و گفت: مطالعه میزان تورم مربوط به بهای بنزین در دوره‌های مختلف نشان می‌دهد تنها یک و شش تا یک و هشت دهم درصد از تورم ناشی از افزایش بهای بنزین بوده است.

یاری با تاکید بر ضرورت نظارت بر افزایش احتمالی قیمت‌ها افزود: قاچاق سوخت و مسائل زیست محیطی اصلی‌ترین علل افزایش بهای بنزین و سهمیه بندی آن است و تبعات احتمالی آن در بازار با کنترل و نظارت باید مدیریت شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار