8 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی قزوین تخریب شد
کد خبر: 111588
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
مشاور انتظامی مدیریت امور اراضی استان:
شاخص : مشاور انتظامی مدیریت امور اراضی استان قزوین از اجرای هشت حکم تخریب ساخت و ساز غیرمجاز در زمین های کشاورزی خبر داد.

رنجبر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از تخریب هشت مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی قزوین خبر داد و اعلام کرد: این تعداد ساخت و ساز غیرمجاز به استناد (ماده ۳) قانون حفظ اراضی زراعی و باغ ها در اراضی روستاهای میانچال و اروس آباد شهرستان قزوین تخریب شده است.

مشاور انتظامی مدیریت امور اراضی استان قزوین بیان کرد: با اجرای این تخریب سه هزار و ۲۲ مترمربع از اراضی کشاورزی اعاده به وضع سابق شد که موارد تخریب شده شامل؛ ساخت بنا، دیوار کشی و استخر ذخیره آب بوده است.

این مسئول اظهار کرد: حدوداً پنج هزار مورد تغییر کاربری غیر مجاز در سطح استان شناسایی شده که بیش از سه هزار و ۸۰۰ فقره در مراجع قضایی مطرح و رأی به جزای نقدی، قلع و قمع صادر شده است.

رنجبر ادامه داد: ۵۰۰ فقره نیز رأی قلع و قمع آنان اجرا شده و مابقی هم در روزهای آینده اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه ۱۳۱ همراه با فعالیت گشت های حفاظت از اراضی کشاورزی از مهر ماه سال ۹۴ در مدیریت امور اراضی جهاد کشاورزی استان قزوین افزود: تا کنون بیش از یک هزار تماس تلفنی در خصوص تغییر کاربری غیر مجاز از طریق این سامانه أخذ و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار