99 درصد آسانسورها در قزوین غیر استاندارد هستند
کد خبر: 116995
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۳۳
مدیرکل استاندارد استان:
شاخص : مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت: 99 درصد آسانسور اداره‌ها و اماکن عمومی استان غیر استاندار هستند.

محمودرضا طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اعلام اینکه اینکه ۹۹ درصد آسانسور اداره‌ها و اماکن عمومی استان غیر استاندار هستند اظهار کرد: متاسفانه مدیران اداره ها و اماکن عمومی استان نسبت به استانداردسازی آسانسورها توجه‌ای ندارند.

مدیرکل استاندارد استان قزوین با اشاره به اینکه بیشتر آسانسورهای اماکن عمومی دچار نقص فنی هستند، تصریح کرد: سال گذشته بیش از ۱۰۰ آسانسور متعلق به ادارات، دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های استان قزوین مورد بازرسی کارشناسان استاندارد قرار گرفت که تمام آنها غیراستاندارد و حداقل دارای یک نقص بحرانی بودند که این امر باید مورد توجه ویژه مسوولان قرار گیرد.

این مسوول با اشاره به اینکه بارها به مدیران ارشد سازمانهای عمومی و دولتی نسبت به تعمیر و رفع نقص آسانسورهایشان اخطار داده شده، افزود: در بعضی مواقع حتی به ماموران ما اجازه بازدید آسانسورها را نمی دهند.

طاهری خاطرنشان کرد: رفع نقص آسانسور ها فقط مربوط به ادارات دولتی نیست و همه آسانسورها باید سالیانه مورد بازدید قرار گیرند.

وی با بیان اینکه براساس قانون همه آسانسورها پیش از بهره برداری و راه اندازی باید تاییدیه استاندارد بگیرند، گفت: در برخی مناطق استان نیز نصب آسانسورها به صورت اصولی و استاندارد صورت نگرفته است و از طرف اداره استاندارد تاییدیه ایمنی ندارند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار