۹ رشته جدید به شاخه کار و دانش اضافه شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56728
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۴
مدیرکل دفتر کار و‌‌ دانش وزارت آموزش و پرورش:
شاخص : مدیرکل دفتر کار و دانش وزارت آموزش و پرورش از ایجاد ۹ رشته جدید برای هنرجویان هنرستان های سراسر کشور خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سیدمصطفی آذرکیش از ایجاد ۹ رشته جدید برای هنرجویان هنرستان ها خبر داد و اظهار کرد: این رشته ها با مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش به رشته های کار و دانش افزوده در هر هنرستان کار و دانش این رشته ها آماده پذیرش هنرجو است.

مدیرکل دفتر کار و دانش وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد: این رشته ها شامل هتلداری، گردشگری، آشپزی و شیرینی پزی، جواهرسازی، بورس، طراحی فرش، آتش نشانی، هوانوردی و پرورش گیاهان دارویی است.

این مسئول تصریح کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و در اسناد فرادستی در کشور، سیاست‌های ابلاغی اشتغال، سیاست‌های کلی جمعیت، برنامه پنجم توسعه ماده ۲۱ و ۲۳ بخش جامع علمی کشور ایجاد بسترسازی تربیت نیروی انسانی خلاق و ماهر است.

آذرکیش با اعلام اینکه حق الزحمه تولید به هنرجویان هنرستان‌ها پرداخت می‌شود،گفت: به هر محصول تولیدی هنرجویان که در بازار به تولید صنعتی رسیده باشد و به فروش برسد، این حق الزحمه که به صورت ماهانه پرداخت می شود.

وی بیان کرد: در بودجه امسال ۱۰ میلیارد تومان برای اجرای این طرح در هنرستان ها در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر کار و دانش وزارت آموزش و پرورش در انتها افزود: بیش از ۷ هزار و ۱۰۰ هنرستان در کشور فعالیت می‌کنند که ۴ هزار و ۴۰۰ هنرستان به هنرجویان کار و دانش اختصاص دارد و این هنرجویان در ۲۶۴ رشته در شاخه کار و دانش مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار