‌تیراندازی به عزاداران بحرین + عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76597
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰
شاخص : دو سرنشین یک خودرو، مراسم عزاداران حسینی را در روستاهای الهمله و دمستان هدف تیراندازی قرار دادند.

شاخص به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، اداره اوقاف جعفریۀ بحرین می‌گوید ویدئویی در اختیار دارد که نشان می‌دهد دو سرنشین یک خودرو مراسم عزاداران حسینی را در روستاهای الهمله و دمستان هدف تیراندازی قرار می‎دهند.

پایگاه خبری مرات البحرین به نقل از اداره اوقاف جعفریه گزارش داد: این مهاجمان بعد از ظهر روز جمعه (۲۴ مهر) مراسم عزاداری و حسینیه‌ها را در این دو روستا هدف قرار دادند.
تیراندازی به عزاداران حسینی در بحرین+ عکس
براساس این گزارش، دوربین مداربستۀ یکی از ساختمان‌های مجاور یکی از حسینیه‌ها تصاویری از تیراندازی مهاجمان را ضبط کرده است.
وزارت کشور بحرین روز شنبه اعلام کرد پس از دریافت گزارش‌هایی از حمله به دو حسینیه در روستاهای “الهمله” و “دمستان،” نیروهای خود را به محل وقوع حوادث اعزام کرده و تحقیقات لازم را انجام داده است.
در گزارش وزارت کشور آمده است که تحقیقات اولیه وجود علائم تیراندازی بر روی درب یکی از حسینیه‌ها و وجود پوکه را در همین محل، تایید می‌کنند.
این درحالی است که ساکنان محلی این دو روستا می‌گویند یکی از افراد مهاجم خالد آل خلیفه، یکی از اعضای خانوادۀ رژیم آل خلیفه است.
تیراندازی به عزاداران حسینی در بحرین+ عکس
خالد آل خلیفه
به گفتۀ این منابع محلی، شهروندان بحرین بارها از خالد آل خلیفه به دلیل حمله و تیراندازی به مراسم مختلف مردم شکایت کرده‌اند.
در تاریخ ۲۵ شهریور ۱۳۹۳ ویدئویی منتشر شد که خالد آل خلیفه را حین حمله به چندین معترض بحرینی در خلال تظاهرات در روستای الهمله نشان می‌داد. وی در این ویدئو با تفنگ ساچمه‌ای مردم را هدف قرار می‌داد.
وزارت کشور بحرین در آن زمان وعده داد که تحقیقات لازم دربارۀ این حادثه صورت خواهد گرفت اما این موضوع مسکوت ماند و جزئیات آن ارائه نشد.
خالد آل خلیفه پیشتر با ارسال پستی بر روی یک وبسایت خبری موسوم به «آزادگان الهمله» اهالی این روستا را به قتل تهدید کرده بود.
اهالی روستای الهمله می‌گویند بارها در اعتراض به اقدامات خالد آل خلیفه شمارۀ پلاک خودروی وی را به مراکز نظامی اعلام کرده‌اند اما وزارت کشور از اتخاذ تدابیر لازم خودداری می‌کند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار