آغاز نصب ۳۰۰ ایستگاه دوچرخه‌سواری در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65705
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱:۵۳
مديرعامل سازمان حمل و نقل شهرداري قزوين اعلام كرد
شاخص : مديرعامل سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري قزوين گفت: عملیات نصب 300 ایستگاه دوچرخه سواری در اماکن عمومی قزوین آغاز شد.
۱۳۹۳۰۶۲۳۰۰۰۴۹۶_PhotoA

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، اسماعیل عرشیان عصر دیروز با اشاره به نصب ایستگاه‌های دوچرخه‌سواری در اماکن عمومی شهر قزوین، اعلام کرد: عملیات نصب ۳۰۰ ایستگاه در نقاط پرترافیک و پرتردد شهر و ‌برای کاهش ترافیک اجرا خواهند شد تا بیشترین بهره‌برداری را از‌سوی شهروندان داشته باشد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قزوین بیان کرد: عملیات نصب این ایستگاه‌ها در مکان‌هایی از قبیل مراکز تجاری،مساجد و ادارات شهر قزوین با هدف ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه در ترددهای درون شهری آغاز شد.

این مسئول با اعلام اینکه: حدود ۲۰میلیون تومان اعتبار برای اجرای این طرح پیش بینی شده، افزود: در ۴۵ روز آینده این ایستگاه‌های دوچرخه آماده بهره برداری است.

عرشیان با تاکید بر ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی‌‌ برای کاهش آلودگی و ترافیک، خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای تشویق و ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه در ترددهای درون شهری فراهم کردن بستر لازم برای استفاده از این وسیله نقلیه است.

وی احیاء فرهنگ دوچرخه سواری را گام مثبتی برای مبارزه با آلودگی هوا و داشتن شهری سالم عنوان کرد و افزود: احیاء فرهنگ دوچرخه‎‎سواری در شهر ، به طور قطع راهکار مناسبی برای کاهش مشکلات ترافیکی خواهد بود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار